Numerio tema

Numerio tema

Prisikėlimo džiaugsmas skleidžiasi artimo meile (0)

Per gavėnios rimtį ir šuoliais lekiančią kasdienybę skubame į Velykų džiaugsmą. Rytoj nubusime ir suskambus Prisikėlimo varpams jau būsime sulaukę. Ir pamatysime, kad saulė šviečia tokia pati ir aplinkui šypsosi tie patys mus mylintys žmonės. Dalyti meilę – tai juk ir yra pats didysis Prisiklėlimo džiaugsmas.

(Plačiau...)

Kelionės lauknešėlyje – tik sausainis ir obuolys (4)

Nemokamus pietus mokykloje gaunantys mažai uždirbančių šeimų vaikai ne visada namo grįžta sotūs. Atvirkščiai – išvykę į renginius, ekskursijas, sportines varžybas jie būna priversti badauti, nes vietoj pietų dažniausiai gauna tik jokio sotumo nesuteikiančių saldėsių.

(Plačiau...)

Viešvilė išvaduota nuo siaubą kėlusių griuvėsių (0)

Žmonių noras gyventi saugioje ir švarioje aplinkoje įpareigoja savivaldybę rūpintis praeityje užterštų teritorijų tvarkymu. Brangiai kainuojantys aplinkosauginiai projektai taptų didžiule našta rajono biudžetui, jei jų nefinansuotų Europos Sąjungos struktūriniai fondai. Geriausias pavyzdys – likviduoti dešimtmečius Viešvilės miestelio centre stūksoję buvusios profesinės technikos mokyklos bendrabučio griuvėsiai.

(Plačiau...)

Durys į savivaldybę atsidaro ištikimiausiems (1)

Balandžio 1-ąją savivaldybės administracijos Dokumentų ir viešųjų ryšių skyrius pranešė, kad rajono mero priimamajame sekretore referente pradeda dirbti Jolita Matulienė. Žinia nebūtų panaši į melagių dienos pokštą, jei rajono vadovai referentės nebūtų rinkęsi aštuonis mėnesius ir į šias pareigas nebūtų pateikta kelios dešimtys prašymų.

(Plačiau...)

Brangus auditas politikams apsispręsti nepadėjo (0)

Iš juodo audros debesies – vos keli lietaus lašai. Tokių apgailėtinų rezultatų sulaukė savivaldybės administracija, praėjusią vasarą viešųjų pirkimų konkurse už 14 tūkst. Lt nupirkusi socialinių įstaigų veiklos auditą. Kaunietė auditorė net nesiteikė pateikti išvadų, nes tai nebuvo numatyta savivaldybės parengtoje užduotyje.

(Plačiau...)

Baus rūkalius (0)

Nuo 2014 m. balandžio 1 d. įsigalioja Jurbarko rajono savivaldybės tarybos sausio 30 d. sprendimas  Nr. T2-17, kuris draudžia rūkyti Jurbarko rajono savivaldybės teritorijos viešose vietose.
(Plačiau...)

Policiją užgrius reformos (0)

Trečiadienį Jurbarke lankėsi Lietuvos policijos generalinio komisaro pavaduotojas Algirdas Stončaitis. Policijos departamento atstovas kartu su Jurbarko policijos ir rajono vadovais bei tarybos nariais aptarė problemas, atskleidė, kaip policija keisis artimiausioje ateityje, bei prasitarė, kad vienu kandidatų į rajono komisariato viršininkus mato kriminalinei policijai vadovaujantį Aivarą Dumčių.

(Plačiau...)

Prezidentės dėmesys – skurstančioms savivaldybėms (0)

Ketvirtadienį Seime Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė skaitė metinį pranešimą. Pirmą kartą jame buvo paminėtas Jurbarkas, tačiau tą pačią dieną posėdžiavę savivaldybės tarybos nariai Prezidentės išsakytai kritikai liko abejingi.

(Plačiau...)

Tvarkyti Raudonės malūną privertė baudos (0)

Jurbarko r. apylinkės teismas pripažino, kad UAB „Raudonės malūnas“ kalta dėl jai priklausančio Raudonės pilies malūno nepriežiūros. Malūną valdančiai bendrovei skirta 1000 Lt bauda. Įmonę užgriuvę nemalonumai  ne pirmieji. Pernai spalį dėl tokių pačių pažeidimų savininkams buvo skirta 500 Lt bauda. Verslininkų nesusipratimai su paveldosaugininkais prasidėjo tik įsigijus pastatą – malūno savininkams neturint reikiamų dokumentų buvo uždrausta atlikti kai kuriuos rekonstrukcijos darbus.  

(Plačiau...)

Miškininkai ir jaunieji jų bičiuliai sutiko grįžtančius paukščius (0)

Kovo 17-ąją  visoje Lietuvoje gamtos draugai šventė Generalinės miškų urėdijos inicijuotą, aplinkos ministro globotą šventę „Paukščiai grįžta namo“. Jurbarko miškų urėdija kvietė visus į inkilų kabinimo akciją. Į urėdiją iš pat ryto suko mokykliniai autobusiukai – jaunųjų miško bičiulių būrelių nariai iš rajono mokyklų susitikę sveikino pavasarį ir kartu su savo globėjais miškininkais kabino inkilus sugrįžusiems paukščiams.

(Plačiau...)

Miškelyje – mirtinas nuodas (0)

Ketvirtadienio rytą specialiosios tarnybos skubėjo į A. Giedraičio-Giedriaus gatvėje esantį miškelį. Pranešta, kad jame mėtosi keisti ir galimai pavojų keliantys indai. Įtartinas talpas apžiūrėję ugniagesiai gelbėtojai ir aplinkosaugininkai patvirtino – ant žemės raičiojosi gyvsidabrio pilnos pramoninės atliekos.

(Plačiau...)

Negydoma tuberkuliozė rajone skina aukas (0)

Po 100 metų nuo tuberkuliozės vėl miršta žmonės. Anuomet nebuvo vaistų džiovai gydyti, dabar šios ligos sukėlėjų neįveikia net pažangiausi vaistai. Vasarį nuo atsparios vaistams tuberkuliozės formos mirė pusamžis jurbarkietis.

(Plačiau...)

Geriamojo vandens brangimo išvengti nepavyks (0)

Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos vasarį paskelbta geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų teikimo įmonių veiklos apžvalga ir prognozės paskatino kalbas, kad visoje šalyje smarkiai brangs vanduo. Komisijos išplatintame dokumente prognozuojama, kad Jurbarke vanduo gali brangti net 40 proc. UAB „Jurbarko vandenys“ direktorius Romaldas Vaitelavičius tvirtina, kad brangimas būtų susijęs su vandentvarkai plėsti skirta Europos Sąjungos parama.

(Plačiau...)

Šventę miestui padovanojo laisvę branginantis jaunimas (0)

Kovo 11-oji Jurbarke jau turi savo tradicijas. Vieną gražiausių Nepriklausomybės atkūrimo dienos akcentų – šventinę eiseną miesto gatvėmis antri metai iš eilės rengia Jurbarko jaunimo organizacijų sąjunga, o iškilmingame minėjime labiausiai nusipelniusius jurbarkiečius rajono meras apdovanoja savivaldybės ženklu „Už nuopelnus Jurbarko kraštui“.

(Plačiau...)

Bausmė už narkotikus – po ilgo laukimo (0)

Penkeri metai. Teisėsaugai už grotų pasiųsti su rekordiniu Jurbarkui narkotiko ekstazio kiekiu įkliuvusius nusikaltėlius prireikė penkerių metų. 2009 metais trys jurbarkiečiai narkotikus bandė parduoti slaptą operaciją atlikusiems kriminalistams ir iškart įkliuvo. Nuo laisvės atėmimo bausmės nusikaltėlius saugojo skundžiami teismų nuosprendžiai, tačiau skundų odisėja baigėsi. Kovo 4 d. Kauno apygardos teismas ankstesniais nuosprendžiais nepatenkintą prekeivį narkotikais už grotų pasiuntė dvejiems metams ir šešiems mėnesiams.

(Plačiau...)

Kūdikio mirtis gydytojai užkrovė įtarimų naštą (0)

Savivaldybės tarybos narę Vilmą Karaliūnaitę prislėgė įtarimai. Kovo pradžioje Marijampolės apylinkės prokuratūros prokuroras Linas Frančekas gydytojai įteikė pranešimą apie įtarimus neatlikus tarnybos pareigų. Tarybos narė tvirtina, kad dėl 2009 m. gegužę Jurbarko ligoninėje nesėkme pasibaigusio gimdymo kalta nesijaučia.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook