Aikštelės atidarytos, šiukšlių vežti – nėra kam (nuotraukos, b...

Aikštelės atidarytos, šiukšlių vežti – nėra kam (nuotraukos, balsavimas) (4)

2019-11-05

Juostelę perkirpusi Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro Plėtros skyriaus vadovė Edita Vaitkienė paskelbė žinią apie projekto pabaigą, tačiau šventinę nuotaiką nustelbė požeminių šiukšlių konteinerių aikšteles įrengusių rangovų paliktas brokas. L. Pilecko nuotr.

Spalio 30-ąją Jurbarko Jaunimo parke vyko kiek neįprastas renginys – požeminių šiukšlių konteinerių atidarymas. Nors naujosios aikštelės turėtų gerokai pagerinti tiek jurbarkiečių, tiek konteinerius aptarnaujančių įmonių gyvenimą, panašu, kad Jurbarkui nepasisekė. Kituose Tauragės apskrities rajonuose aikštelių statyba apsiėjo be didelių problemų, o pas mus akis bado brokas.

Jurbarko r. savivaldybei, arba kitaip – mokesčių mokėtojams, miesto požeminių mišrių komunalinių atliekų ir antrinių žaliavų surinkimo konteinerių aikštelių įrengimas kainavo 117106 eurus. Tai savivaldybės dalis prie ES skiriamų 2380217 Eur visame Tauragės regione vykdomam projektui. Už šias lėšas mieste buvo įrengta devyniolika požeminių šiukšlių konteinerių aikštelių.

Akivaizdus statybininkų darbo brokas jurbarkiečius papiktino dar nė neįgyvendinus Europos Sąjungos ir rajono savivaldybės biudžeto pinigais finansuoto projekto „Tauragės regiono komunalinių atliekų tvarkymo infrastruktūros plėtra“.

Gyventojai ne kartą dėl nekokybiškai vykdomų darbų atkreipė miesto ir rajono valdžios dėmesį. Žmonių pasipiktinimą kėlė nuolat įgriūnančios plytelėmis grįstos aikštelės aplink konteinerius. Brokas buvo taisytas keletą kartų, tačiau nesėkmingai – problemos liko. Jurbarko valdininkai ir politikai užsispyrusiai pirštu badė į Tauragės regiono atliekų tvarkymo centrą (TRATC) – esą problemos šios įstaigos bėda, nes projektą įgyvendina ne savivaldybė, o atliekų tvarkymo centras.

„Rangovai turės taisyti tol, kol plytelės bus tinkamai sudėtos. Turbūt būtų pigiau perdaryti iš esmės, bet kol kas bando tvarkyti po truputį“, – sakė TRATC Plėtros skyriaus vadovė Edita Vaitkienė, koordinuojanti įgyvendinamą projektą.

E. Vaitkienė atvirai pripažino, kad kol kas neaišku, kada statybininkų brokas bus ištaisytas. Tiesa, E. Vaitkienė tikėjosi, kad griūnančios aikštelės netrukdys naudotis pačiais konteineriais. Ji taip pat patikino, kad su statybininkais nenuskilo tik Jurbarkui. Kitose Tauragės apskrities savivaldybėse blogai atliktų darbų nepasitaikė, o jei pasitaikė, problemos buvo greitai ir kokybiškai išspręstos.

„Galime pasidžiaugti tuo, kad ir antžeminiai konteineriai bus pakeisti. Vietoje dabartinių atsiras varpo formos talpos. Pirmiausia, tokie konteineriai yra didesni, juose telpa daugiau šiukšlių. Antra, mes stengiamės suvienodinti konteinerius, kad jiems visiems išvežti tiktų ta pati technika“, – sakė E. Vaitkienė.

Savivaldybės Investicijų ir turto skyriaus vedėja Jolanta Šeflerienė tikina, kad problemos tiek savivaldybei, tiek TRATC atstovams puikiai žinomos. Atsiradęs brokas buvo ne kartą nurodytas įmonės darbuotojams, prašyta jį taisyti.

„Lankėsi pas mus ne kartą ir TRATC, ir statybininkų atstovai. Bėdos puikia žinomos. Esmė tokia, kad tiems darbams taikoma garantija, tai viskas bus taisoma tol, kol bus gerai. Manome, kad tikroji padėtis paaiškės vėlyvą pavasarį, po žiemos“, – sakė J. Šeflerienė.

Šiukšles iš požeminių aikštelių Jurbarke veš konkursą laimėjusi savivaldybės įmonė „Jurbarko komunalininkas“. Nors bendrovė sutartį su Tauragės regiono atliekų tvarkymo centru pasirašė spalio 2 d., tačiau tam pritaikytos technikos gatvėse greitai dar neišvysime. Specialus automobilis, kuris gali pakelti požeminius konteinerius ir juos iškratyti įmonės kieme atsiras greičiausiai apie gruodžio vidurį. Antrasis – kitais metais. Spalio 11 d. savivaldybės tarybos posėdyje priimtu sprendimu politikai leido UAB „Jurbarko komunalininkui“ įsigyti du naudotus, ne senesnius kaip 9 metų, specialiosios paskirties sunkvežimius.

„Pagal sutartį mes turime pradėti vežti šiukšles iki kitų metų vasario 1-osios. Realiai dabar yra nupirkta viena mašina, tvarkomi dokumentai. Ją dar reikės paruošti. Tikimės, kad vežti pradėsime nuo gruodžio vidurio. Žinoma, norisi kuo greičiau“, – sakė bendrovės direktorius Edmundas Mačieža.

Pasak E. Mačiežos, „Jurbarko komunalininkas“ planuoja įsigyti du automobilius. Abu jie bus aprūpinti specialia strėle, kuria galės pakelti tiek požeminius, tiek naujuosius varpo formos konteinerius. Automobiliai bus pritaikyti surinkti šiukšles ir iš mažųjų šiukšlių konteinerių.

„Naujos tokios mašinos kainuoja apie 200 tūkst. eurų. Šita, kurią gauname pirmąją, yra ne nauja. Tokių kaina iki šimto tūkstančių. Automobilis tvarkingas, iš Olandijos“, – sakė E. Mačieža.

Vadovas taip pat patvirtino, kad mašinos bus aprūpintos kompiuterine įranga, fiksuojančia konteinerių pakėlimų skaičių. Taip bus vedama apskaita, kiek ir kas turi mokėti už šiukšles.

Kol „Jurbarko komunalininkas“ laukia reikalingos technikos, gyventojai dalį požeminių konteinerių jau užpildė šiukšlėmis. Kadangi pastarųjų niekas neveža, šiukšlės pradeda skleisti smarvę. „Taip tikrai ateityje nebus, neturi būti kvapo. Kai šiukšlės bus vežamos normaliai, tai nieko nesijaus“, – apie nosį riečiančią situaciją sakė TRATC atstovė E. Vaitkienė.

Lukas PILECKAS« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook