Aktyvūs viešviliečiai keičia valdžios planus

Aktyvūs viešviliečiai keičia valdžios planus (0)

2020-03-14

Viešvilės bendruomenės vardu kalbėjęs Andrius Šašys tikino, kad socialines paslaugas miestelyje norinčių teikti kauniečių ir bendruomenės lūkesčiai sutampa – miesteliui reikia darbo vietų, turizmo paslaugų ir prižiūrimų pastatų. J. Stanaitienės nuotr.

Į kovo 5 d. vykusio Jurbarko r. savivaldybės tarybos neeilinio posėdžio darbotvarkę bene paskutinę akimirką buvo įtrauktas Viešvilės gyventojams labai svarbus klausimas dėl buvusių vaikų globos namų pastatų likimo. Jau metus tuščiais pastatais besirūpinusiai bendruomenei atsirado vilties miestelyje turėti ne griuvėsius, o veikiančią ir darbo vietas siūlančią įstaigą.

Nežinomybė gąsdina

Lietuvoje vykstanti institucinės globos pertvarka neaplenkė nuo 1951 m. senajame Viešvilės teismo pastate ir vėliau pastatytuose priestatuose įsikūrusių vaikų globos namų. Pertvarkos procesus pagreitino ir 2015 m. įstaigą sukrėtęs seksualinio išnaudojimo skandalas. Globotiniai iš didelių vaikų globos namų buvo apgyvendinti šeimynomis nuomojamuose namuose Viešvilėje ir Smalininkuose, į Jurbarką iškelta ir įstaigos administracija.

Nuo 2019 m. sausio 1 d. vaikų globos namų savininke tapo Jurbarko r. savivaldybė, o pastatai liko Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) turto balanse.

Užtrukus procedūroms ir dokumentų ruošimui tik šių metų sausio viduryje pastatai perduoti valstybinei įmonei Turto bankas, kuri toliau turėtų jiems ieškoti šeimininkų – išnuomoti arba parduoti.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba prenumeruokite elektroninę versiją.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook