Balsavimas

Ar pritartumėte Vidos Rekešienės ir Dariaus Juodaičio grįžimui į rajono politiką?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Atleisti administracijos vadovai politikos neatsisako (balsuok...

Atleisti administracijos vadovai politikos neatsisako (balsuokite, ar tam pritartumėte) (12)

2019-09-06

Gegužės 30-ąją į savivaldybės administracijos vadovų pareigas paskirti Vida Rekešienė ir Darius Juodaitis vienas kitam linkėjo sėkmės, tapę įtariamaisiais dėl dokumentų klastojimo ir lėšų iššvaistymo didelio draugiškumo vienas kitam nedemonstruoja, panašu, prieš teisėsaugą ginsis kas kaip išmanys. J. Pileckienės nuotr

Rugpjūčio 13 d. neeiliniame rajono tarybos posėdyje iš pareigų atleista savivaldybės administracijos direktorė Vida Rekešienė ir jos pavaduotojas Darius Juodaitis kreipėsi į Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK) ir buvo sugrąžinti į porinkiminius partijų sąrašus.

Kreipėsi į VRK

Toks VRK sprendimas reiškia, kad atsiradus laisvai socialdemokratų ar konservatorių tarybos nario vietai V. Rekešienė ir D. Juodaitis galėtų grįžti į savivaldybės tarybą.

Pasak VRK pirmininkės Lauros Matjošaitytės, sprendimus VRK priėmė vadovaudamasi Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymu. Ir V. Rekešienės, ir D. Juodaičio tarybos nario įgaliojimai nutrūko juos išrinkus į vadovaujančius postus, o praradus pareigas įstatymas leidžia susigrąžinti vietą porinkiminiame tarybos nario mandato negavusių kandidatų sąraše.

Darbą prarado

Savivaldybės vadovams žemę iš po kojų išmušė liepos 31 d. pasirodę Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnai, pradėję tyrimą dėl Jurbarko Naujamiesčio progimnazijos sporto aikštyno darbų. Vienas po kito įtarimai dėl galimai suklastotų dokumentų, iššvaistytų lėšų ar padėjimo jas iššvaistyti buvo pareikšti savivaldybės administracijos direktorei V. Rekešienei, jos pavaduotojui D. Juodaičiui ir dar kelioms Infrastruktūros ir turto skyriaus specialistėms bei darbus vykdžiusios UAB „Voverės namai“ buvusiems vadovams ir techninę ekspertizę atlikusiam asmeniui.

Kauno apylinkės teismo Kauno rūmai V. Rekešienę ir D. Juodaitį rugpjūčio pradžioje trims mėnesiams nušalino nuo pareigų, o keblią padėtį įvertinusi rajono taryba abu savivaldybės administracijos vadovus dėl prarasto pasitikėjimo atleido iš darbo. Už tokį sprendimą balsavo 22 iš 25 savivaldybės tarybos narių.

Įstatymas leidžia

Sulaukę įtarimų pagal kelis Baudžiamojo kodekso straipsnius, D. Juodaitis sustabdė narystę konservatorių, o V. Rekešienė – socialdemokratų partijoje. Tačiau iš postų atstatydinti abu savivaldybės administracijos vadovai galimybės susiklosčius palankiai situacijai tapti rajono tarybos nariais nepraleido. Įstatymas numato, kad netekus pareigų kreiptis į Vyriausiąją rinkimų komisiją dėl vietos porinkiminiame kandidatų sąraše reikia per keturiolika dienų.

Savivaldybės tarybos konservatorių frakcijoje yra penki nariai, tačiau, pasak frakcijos vadovo Daivaro Rybakovo, kokių nors pasikeitimų neturėtų būti, todėl ir apie D. Juodaičio sugrįžimą į rajono tarybą kalbos kol kas nėra.

Pati V. Rekešienė mano, kad grįžtų į rajono tarybą, nepaisant to, kad darbą prarado dėl jai pareikšto nepasitikėjimo. Pasak jos, rajono taryba nepasitikėjimą jai pareiškė kaip administracijos direktorei, o tarybos nario pareigas ji galėtų atlikti tinkamai.

Kalbintas D. Juodaitis teigė, kad pirmiausia turi išsispręsti su Naujamiesčio progimnazijos stadionu siejami teisiniai reikalai.

Jo nuomone, šiandien niekas negalėtų aiškiai pasakyti, kiek truks ikiteisminis tyrimas, kada byla pasieks teismą ir kiek tokiu atveju truktų procesas.

Tai, pasak jo, gali tęstis ir kelerius metus, o susigrąžinti vietą porinkiminiame kandidatų sąraše laiko skirta tik keturiolika dienų.

„Todėl ir kreipiausi į VRK“, – paaiškino D. Juodaitis.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba užsisakykite elektroninę prenumeratą.

 

Ar pritartumėte Vidos Rekešienės ir Dariaus Juodaičio grįžimui į rajono politiką?« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook