Balsavimas

Ar tinkamai prižiūrimos gatvės Jurbarke?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Atomazga: Aukščiausiasis teismas kaltinimus panaikino

Atomazga: Aukščiausiasis teismas kaltinimus panaikino (7)

2019-02-11

UAB „DK statyba“ direktoriui Daivarui Rybakovui užteko tvirtumo apsiginti. Aukščiausiasis teismas kaltinimus dėl galimai neskaidrios buhalterinės apskaitos panaikino. J. Pileckenės nuotr

Sausio 31 d. Lietuvos Aukščiausiasis teismas panaikino dviejų žemesnės instancijos teismų nutartis ir jų suformuluotus kaltinimus UAB „DK statyba“ direktoriui Daivarui Rybakovui. Jam šis sprendimas ypač svarbus, mat D. Rybakovas ne tik vadovauja bendrovei, bet yra Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos Jurbarko r. skyriaus pirmininkas.

Sulaukė tikrintojų

Ši byla, iškart įgavusi „vokelių“ šešėlį, pernai buvo atversta Marijampolės apylinkės teismo Jurbarko rūmuose. Kilęs konfliktas pirmiausia vedė prie UAB „DK statyba“ ir dviejų jos buvusių darbuotojų ginčo, vėliau – tarp bendrovės ir Valstybinės mokesčių inspekcijos.

Mokesčių prievaizdų dėmesį bendrovė atkreipė dėl galimų mokestinių pažeidimų atsiskaitant su darbuotojais. 2017 m. du apdailininkais dirbę vyrai mokesčių inspekcijai raštiškai paliudijo, kad dalį atlyginimų bendrovės statybos darbų vadovas jiems išmokėdavo grynais pinigais degalinėje, kartais – savo namuose. Vyrai teigė, kad 2017 m. gegužės-rugpjūčio mėnesiais jiems buvo išmokėti 5993,94 Eur, už kuriuos algalapiuose nepasirašė.

Remdamasi šių liudininkų parodymais, mokesčių inspekcija konstatavo, kad UAB „DK statyba“ direktorius D. Rybakovas neužtikrino, jog visas darbuotojams mokamas darbo užmokestis būtų įtrauktas į buhalterinę apskaitą. Išvada buvo vienareikšmiška – pažeistas Buhalterinės apskaitos įstatymas ir už tai skirta bauda.

Mokesčių inspektorių nuostatas dėl galimo piktnaudžiavimo sustiprino atlikti patikrinimai. Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos atstovė per kontrolinį pirkimą „DK statyba“ parduotuvėje negavo 0,89 Eur vertės kasos čekio. Be to, patikrinus kasą, buvo nustatytas 6,68 Eur perteklius. Šie duomenys mokesčių inspekcijai leido daryti išvadą, kad UAB „DK statyba“ apskaito ne visus pinigus.

Pasak D. Rybakovo, jis buvo iškviestas į mokesčių inspekciją, supažindintas su išvada ir skiriama bauda. UAB „DK statyba“ vadovo ir mokesčių inspekcijos požiūriai išsiskyrė. D. Rybakovas jam mestos kaltės kratėsi, o savo išvadas gindama mokesčių inspekcija kreipėsi į teismą.

Aiškinosi teisme Pirmos instancijos teisme D. Rybakovas bandė įrodyti, kad buvę apdailininkai meluoja, mat vyrai buvo įtariami galimai pasisavinę bendrovės įrankius ir atleisti iš darbo. Jurbarko r. policijos komisariate dėl vagystės buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Pasak D. Rybakovo, teisme jis pateikė įrodymus, kad įvardijamos sumos mokesčių inspekcijai pasiskundę darbuotojai negalėjo gauti, nes ji būtų viršijusi sutartyje numatytą atlygį. D. Rybakovas sutiko, kad statybų darbų vadovas mokėjo darbininkams pinigus ir ne iškart, o vėliau juos įtraukus į buhalterinę apskaitą, galimai buvo pažeista tvarka, tačiau neigė „juodosios“ buhalterijos galimybę.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba prenumeruokite elektroninę leidinio versiją.

„ŠVIESOS“ inform.« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook