Balsavo dėl nepasitikėjimo vicemeru (2 video)

Balsavo dėl nepasitikėjimo vicemeru (2 video) (19)

2019-08-29

Ketvirtadienį rajono tarybos posėdis prasidėjo su įtampos jausmu – į darbotvarkę buvo įtrauktas klausimas dėl mero pavaduotojo Daivaro Rybakovo atleidimo prieš terminą. Po slapto balsavimo valdančioji koalicija atsikvėpė lengviau – opozicijai neužteko balsų atstatydinti vicemerą.

Pareiškė nepasitikėjimą

Devynių rajono tarybos narių grupė, išreiškusi nepasitikėjimą Jurbarko r. savivaldybės mero pavaduotojui Daivarui Rybakovui, rugpjūčio 6 d. užregistravo raštą ir tikėjosi šį klausimą svarstyti neeiliniame tarybos posėdyje rugpjūčio 13 d.

Šiame posėdyje buvo iš užimamų pareigų nepasibaigus terminui atleisti savivaldybės administracijos direktorė Vida Rekešienė ir jos pavaduotojas Darius Juodaitis.

Vicemero atstatydinimo iniciatoriai mano, kad dėl galimos politinės korupcijos, iššvaistytų lėšų įrengiant Jurbarko Naujamiesčio progimnazijos sporto aikštyną atsakomybę turėtų prisiimti ir vicemeras D. Rybakovas.

Rajono tarybos opozicija, kuriai priklauso beveik visi raštą pasirašę politikai, yra tos nuomonės, kad kaltę dėl susiklosčiusios situacijos turėtų prisiimti visi rajono vadovai, bandantys dangstytis garbės nedarančia fraze – aš nieko nežinojau.

„Šiandien niekas nieko nekaltina ir neteisia“, – sakė tarybos narys Gvidas Byčius, kalbėdamas apie savivaldybės administracijos vadovams ir specialistams pareikštus įtarimus dėl dokumentų klastojimo, lėšų iššvaistymo tvarkant Naujamiesčio progimnazijos stadioną. Politiko įsitikinimu, svarbu, kad iš valdančiosios daugumos pasitrauktų visos jėgos, kurios prisidėjo prie įvykių, išprovokavusių Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnų vizitą į savivaldybę. G. Byčiaus, kaip ir kitų nepasitikėjimo vicemeru iniciatorių, nuomone, D. Rybakovas turėtų pats pasitraukti iš pareigų, tai būtų garbingas žingsnis.

Opozicija D. Rybakovui deleguoja atsakomybę už į savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojo postą paskirtą bendrapartietį D. Juodaitį. D. Rybakovas – ne tik konservatorių frakcijos taryboje vadovas, bet ir Tėvynės sąjungos- Lietuvos krikščionių demokratų partijos Jurbarko r. skyriaus pirmininkas.

Tarybos narių grupės rašte primenami rinkiminiai konservatorių pažadai siekti skaidrumo proveržio, netoleruoti politinės ir administracinės korupcijos. Opozicija mano, kad konservatorių į vadovaujančias pareigas deleguotas D. Juodaitis šias nuostatas grubiai pažeidė, jų galimai nesilaikė ir skyriaus pirmininkas D. Rybakovas.

Įklampino „Voverės namai“

STT pareigūnai savivaldybėje pasirodė liepos 30 d., apklausė, o vėliau ir sulaikė savivaldybės administracijos direktorės pavaduotoją D. Juodaitį. Įtarimai dėl piktnaudžiavimo, dokumentų suklastojimo, turto iššvaistymo bei padėjimo iššvaistyti turtą buvo pareikšti D. Juodaičiui, administracijos direktorei Vidai Rekešienei ir dviem Infrastruktūros ir turto skyriaus specialistėms.

Kauno apygardos teismo Kauno rūmai V. Rekešienę ir D. Juodaitį nušalino trims mėnesiams nuo pareigų, o rajono taryba neeiliniame posėdyje rugpjūčio 13 d. juos atleido iš darbo. Politikai teisėjų vaidmens neprisiima, tačiau mano, kad abu administracijos vadovai prarado pasitikėjimą ir eiti šių pareigų negali.

V. Rekešienė dar bandė Kauno apygardos teismui skųsti žemesnės instancijos teismo nutartį dėl nušalinimo nuo pareigų, tačiau skundas buvo atmestas.

Priminsime, kad sutartį su UAB „Voverės namai“ savivaldybė pasirašė 2018 m. spalio mėn., dalį darbų bendrovė atliko, tačiau didžioji projekto dalis liko neįgyvendinta, nors pinigus įmonė gavo. Už neatliktus darbus pagal galimai suklastotus darbų atlikimo aktus savivaldybė UAB „Voverės namai“ pervedė 180 tūkst. eurų. Bendrovė į progimnazijos stadioną šiemet nesugrįžo ir stadiono nepabaigė.

Prilygino politinei provokacijai

Svarstant nepasitikėjimo vicemeru klausimą, pastangas jį atleisti prieš terminą, D. Rybakovas įvertino kaip politinę provokaciją. Jo nuomone, D. Juodaitis prisiėmė atsakomybę – pareiškus įtarimus iškart sustabdė narystę partijoje, atsisakė politinių pareigų, o teisti už įvykius dėl progimnazijos stadiono dar yra per anksti. „Mėtytis kaltinimais per anksti. Manau, kad tai yra politinė provokacija, politinis šou ruošiantis rinkimams į Seimą“, – sakė D. Rybakovas. Jis teigė, kad tie tarybos narių grupės rašteliai yra surašyti ne kieno nors kito, o Seimo nario Ričardo Juškos, kuris ir greičiausiai ruošiasi Seimo rinkimams.

Tokį D. Rybakovo pareiškimą taryboje dirbantys liberalai prilygino tuščioms kalboms ir kvietė vicemero postą naudoti ne pasirengimui rinkimams, o dirbti rajono labui. Liberalams pritarė tarybos narys Gintaris Stoškus, valdančiuosius patikinęs, kad į šį tarybos posėdį politikai susirinko ne šou rengti, o spręsti atsakomybės klausimo. Konservatoriams jis priminė neįvykdytus ankstesnius priešrinkiminius pažadus sudaryti sąlygas, kad rajone atsirastų 500 darbo vietų, kalbėjo apie kitus įsipareigojimus. Pasak G. Stoškaus, per keturis darbo mėnesius vicemeras pamėgo nuotraukėles renginiuose, o politinę atsakomybę pamiršo. D. Rybakovą jis ragino atsistatydinti, o tarybą – apsivalyti, pradėti nuo balto lapo ir dirbti. G. Stoškus buvo atviras – valdančiajai daugumai jis priminė, kad svarbu darbas, o ne postų dalybos.

G. Stoškaus nuomone, atsakomybės klausimas po šių savivaldos rinkimų labai svarbus, nes dabartinė valdančioji dauguma sudaryta ne derinant partijų programines nuostatas ar numatant rajono perspektyvą, o dalijantis postais. „Kovo 22 d. susirinkome direktorės kabinete – buvo dalijamasi postais. Jūsų siekis – Seimo rinkimai“, – priminė porinkimines derybas G. Stoškus. Jis drąsiai teigė, kad valdančioji koalicija sudaryta ne idėjų ar planuojamų darbų, o interesų pagrindu – kam žmoną, kam dar ką įdarbinti reikėjo. G. Stoškus mano, kad toks požiūris ir nulėmė STT pareigūnų vizitą Jurbarko r. savivaldybėje.

Be to, balsuojant dėl D. Rybakovo atstatydinimo, G. Stoškus kvietė tai daryti sąžiningai, be jokių biuletenių sutartinių žymėjimų. „Ne taip, kaip buvo balsuojant už administracijos direktorę ir pavaduotoją“, – sakė G. Stoškus, iškėlęs balsavimo rezultatų teisėtumo klausimą. Įdomu, kad iš valdančiosios daugumos niekas jo pastebėjimų nepaneigė.

Balsavimo rezultatai D. Rybakovui buvo palankūs. Už tai, kad jis būtų atleistas prieš terminą, balsavo dešimt tarybos narių, penkiolika balsavo prieš. D. Rybakovas išsaugojo vicemero postą, o rajono meras S. Mockevičius tarybos narių grupės bandymą atstatydinti vicemerą įvardijo kaip opozicijos norą sukelti chaosą. Tačiau tikrą chaosą sukėlė ne opozicija, o valdančiosios koalicijos remiami savivaldybės vadovai, pridarę finansinių rūpesčių įgyvendinant Naujamiesčio progimnazijos sporto aikštyno atnaujinimo projektą ir sumenkinę rajono tarybos autoritetą.

Kol kas nepriimtas joks sprendimas, kaip ir už kokias lėšas bus tvarkomas mokyklos stadionas. Neaišku, ar finansavimą skyrusi Švietimo, mokslo ir sporto ministerija nepareikalaus grąžinti pinigų – tokiu atveju rajono biudžetą reikės supurtyti dar labiau ir visiems sumokėti už ikiteisminiu tyrimu virtusius sprendimus.

Jolita Pileckienė« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook