Balsavimas

Ar Jurbarko ligoninė turėtų likti?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Centrinė miesto gatvė paskendo piktžolėse

Centrinė miesto gatvė paskendo piktžolėse (6)

2018-08-18

Kol rangovas ir seniūnija diskutuoja, kas turi prižiūrėti rekonstruoto kvartalo gėlynus ir veją, gyventojai stveriasi už galvų ir skundais atakuoja už tvarką atsakingus valdininkus. J. Stanaitienės nuotr

Gyventojai tampa nepakantūs netvarkai. Redakcijoje netyla skambučiai apie netvarką, o artėjant miesto šventei kai kurie jurbarkiečiai taikosi patys ateiti su kauptukais į miesto centrą – ką tik sutvarkytame kvartale akis bado kelius siekiančios piktžolės ir nešienauta veja.

Tik laistė

Dariaus ir Girėno, P. Cvirkos, K. Donelaičio ir Vytauto Didžiojo gatvėmis apribotas miesto kvartalas baigtas tvarkyti vasaros pradžioje. Tada surengtas ir susitikimas su gyventojais, kuriame jų priekaištų ir pageidavimų išklausė kvartalo rekonstrukcijos projekto užsakovo – savivaldybės ir darbų rangovo – UAB „Jurmelsta“ atstovai. Kvartalo sutvarkymas kainavo 364 tūkst. Eur.

Rangovams buvo belikę augalų sodinimo darbai, lauko baldų ir vaikų žaidimų aikštelės įrengimas. Kvartale buvo pasodinta apie 100 medelių ir krūmų, įrengti gėlynai. Po savaitės gyventojai džiaugėsi ir dekoratyvine sienele, puošta gėlių vazonais, ir žydinčiais darželiais aplink daugiabučius.

Pasidžiaugus artėjančiomis pabaigtuvėmis reikalai ėmė strigti. Kilo problema dėl augalų laistymo – karštą vasarą norint juos išsaugoti laistyti reikia nuolat.

Savivaldybės infrastruktūros ir turto skyriaus vedėjo pavaduotoja Gražina Gadliauskienė pagalbos prašė ir gyventojų.

„Jurmelsta“ pažadėjo pastatyti vandens talpyklą, kad gyventojai galėtų bet kada augalus palieti. Taip ir buvo padaryta, tačiau žmonės pasakoja, kad per naktį vandens talpykla likdavusi tuščia – kažkas vandenį išleisdavo.

Kadangi projektas bus užbaigtas ir patikrintas Centrinės projektų valdymo agentūros tik rugpjūčio gale, o visas apželdinimas turi iki to laiko išlikti toks, kaip numatyta projekte, teko tartis su UAB „Jurbarko komunalininkas“, kad augalai būtų laistomi.

„Mums užduotis pateikia Jurbarko miesto seniūnija. Šiame kvartale augalus mūsų prašė laistyti, tai mes ir laistėme. Beje, rankiniu būdu. Jokio kito užsakymo juos prižiūrėti mes negavome“, – tikina „Jurbarko komunalininko“ želdinių priežiūros vadovė Liljana Dragūnavičienė.

Pasak specialistės, ir patys bendrovės darbuotojai pamatę netvarką apie ją praneša miesto seniūnui, kad būtų suformuota užduotis, ir seniūnas tokias vietas parodo.

„Neturim mes tokios didelės miesto tvarkymo komandos, kad viską pastebėtume. Mieste viešųjų erdvių, kurias reikia tvarkyti, daug, o tvarkytojų – mažai. Kur mums nurodo, ten tvarkome. Tokios taisyklės“, – patikina „Jurbarko komunalininko“ atstovė.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba prenumeruokite elektroninę versiją.

"Šviesos" inform.« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook