Darbo tvarką pakeitę darželiai atsiveria visiems

Darbo tvarką pakeitę darželiai atsiveria visiems (0)

2020-05-16

Smalininkų mokyklai vadovaujantis Artūras Matukaitis tikina, kad dėl rizikos grupėms priklausančių darbuotojų sudėtinga sudėlioti darbo grafikus. „Nykštuko“ direktorė Irena Bertulienė tokią problemą taip pat mato, tačiau, kol į įstaigą susirinko ne visi vaikai, ją spręsti pavyksta. J. Stanaitienės nuotr.

Vyriausybei nusprendus, nuo pirmadienio visos ikimokyklinės ir priešmokyklinės įstaigos turi būti pasirengusios priimti sugrįžtančius vaikus. Šios įstaigos, kitaip nei mokyklos, privalo vaikus įsileisti, tačiau, jei tėvai vaikų į darželį nuspręs nevesti, juos ir toliau teks ugdyti nuotoliniu būdu.

Paskelbė sąlygas

Priėmus nutarimą atidaryti ikimokyklines ir priešmokyklines įstaigas sveikatos apsaugos ministras, Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovas Aurelijus Veryga patvirtino ir būtinąsias sąlygas vaikų ugdymui organizuoti. Pasak jo, svarbu, kad siekiant užtikrinti saugią aplinką ir vaikams, ir įstaigų personalui, būtų laikomasi nustatytų infekcijos plitimo prevencijos reikalavimų.

Ministro sprendimu rekomenduojama į ugdymo įstaigas nevesti vaikų, kurie serga lėtinėmis ligomis arba gyvena su rizikos grupėms priklausančiais asmenimis. Tokius vaikus ir toliau skatinama ugdyti nuotoliniu būdu. Be to, net sveikus vaikus leisti į ugdymo įstaigas – neprivaloma, juos gali prižiūrėti ir ugdyti patys tėvai.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba užsisakę elektroninę versiją.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook