Balsavimas

Ar tinkamai prižiūrimos gatvės Jurbarke?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Daugiausia nelaimių prišaukia stikliuko mėgėjai

Daugiausia nelaimių prišaukia stikliuko mėgėjai (4)

2019-02-02

Jurbarko r. policijos komisariato pareigūnai nusipelno pagyrimo – jie ištiria dvidešimčia procentų daugiau nusikaltimų nei šalies vidurkis. L. Pilecko nuotr

Sausio 29-ąją jurbarkiečius į susitikimą pakvietė policija. Bendruomenei ir partneriams pareigūnai pristatė situaciją rajone ir didžiausius iššūkius. Regione mažėjant nusikaltimų didžiausią pavojų gyventojams kelia smurtas artimoje aplinkoje bei vairuojantys stikliuko mėgėjai.

Statistika jurbarkiečius turėtų džiuginti – nusikaltimų ir pažeidimų mažėja, o jų ištyrimo procentas – gerokai didesnis nei šalies vidurkis. Pernai pareigūnams daugiausia teko tramdyti smurtautojus (27 proc. visų nusikaltimų), aiškintis vagystes (23 proc.), gaudyti girtus vairuotojus (16 proc.).

Pasak Jurbarko r. policijos komisariato viršininko Aivaro Dumčiaus, džiugina, kad pernai nebuvo nė vieno rezonansinio nusikaltimo, nesiautėjo organizuotos vagių gaujos, kurios švarindavo namus ir butus. Taip pat nepavogtas nė vienas automobilis.

Nepaisant to, netrūksta kitų skaudžių bėdų. Didžiausia jų – besaikis alkoholio vartojimas. Būtent svaigalų padauginę asmenys kelia konfliktus, o girti vairuotojai – skaudžiausias nelaimes.

Iššūkis – suspėti

Jurbarko policija prižiūri didžiausią teritoriją Marijampolės apskrityje – 1507 kv. kilometrų plotą, kuris ištįsęs palei Nemuną. Todėl viena sudėtingiausių užduočių – laiku suspėti į iškvietimus. Tai įmanoma tik tada, jei patruliuojantys ekipažai tinkamai išdėstyti.

Dienomis šį iššūkį įveikti lengviau – nuo 6 val. iki 24 val. rajone budi keturi ar penki ekipažai. Naktimis – ne mažiau dviejų.

„Kai kurie miesteliai ir kaimai nutolę didžiuliais atstumais. Tarkim, nuo Jurbarko iki Juodaičių yra šešiasdešimt kilometrų. Jei tektų važiuoti visą šį atstumą ir iškvietimas būtų A lygio, kai reikia suspėti per 12 minučių, tikrai nespėtume. Todėl ekipažai išdėstomi visame rajone taip, kad galėtų greitai sureaguoti“, – tikina A. Dumčius.

Statistika rodo, kad policijos sprendimai dėl ekipažų išdėstymo buvo teisingi. Pernai sulaukta 3232 iškvietimų, į didžiąją daugumą spėta nuvažiuoti laiku.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba prenumeruokite elektroninę leidinio versiją.

„ŠVIESOS“ inform.« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook