Balsavimas

Ar Jurbarke reikia dirbtinės čiuožyklos?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Direktorių nušalino nuo pareigų

Direktorių nušalino nuo pareigų (16)

2018-02-08

Vasario 8-oji Jurbarko šilumos tinklų filiale prasidėjo skandalu – nelaukiant numatyto atleidimo termino nušalintas filialo direktorius Darius Virvilas. Jo įgaliojimus perėmė į Jurbarką atvykęs AB „Kauno energija“ Teisės ir pirkimų departamento direktorius Vytautas Macionis.

Dar pernai lapkričio 24 d. AB „Kauno energija“ valdyba priėmė sprendimą likviduoti filialą Jurbarko šilumos tinklai, paliekant tik Jurbarko katilinę. Dėl filialo likimo sunerimę darbuotojai kreipėsi į politikus – Seimo narį Ričardą Jušką ir rajono merą Skirmantą Mockevičių. Žmonės ragino ne tik tinkamai atstovauti savo rinkėjams, bet ir prisiminti, kad Jurbarko r. savivaldybės taryba yra AB „Kauno energija“ akcininkė, nors dideliam bendrovės katile tų akcijų teturi vos kruopelę, 92,84 proc. akcijų valdo Kauno m. savivaldybė.

Jurbarko šilumos tinkluose planuojamose permainose grėsmių įžvelgė rajono tarybos opozicija, šio klausimo neišleidusi iš dėmesio lauko. Nors bendrovės valdyba sprendimą dėl Jurbarko priėmė 2017 – ųjų lapkritį, savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius su didžiausios AB „Kauno energija“ akcininkės – Kauno m. savivaldybės meru Visvaldu Matijošaičiu susitiko tik sausio 17 d. Meras grįžo nusiraminęs, kad visi planuojami pokyčiai turi  pateisinamą siekį – stabilų šilumos tiekimą ir minimalias kainas vartotojams. 

Iki tol rajono vadovai teigė, kad apskritai niekas nevyksta, mat iš „Kauno energijos“ nėra gavę jokio oficialaus dokumento apie Jurbarko filialo naikinimą, nors Jurbarko šilumos tinklų direktorius apie numatomus pokyčius buvo informuotas iškart po lapkričio 24 d. vykusio „Kauno energijos“ valdybos posėdžio.

Savivaldybė pačiai prašant tokią informaciją gavo tik sausio 22 d., o atsakymas liudijo, kad oficialaus pranešimo mūsų valdžia galėjo laukti dar ir šiandien. Remiantis AB „Kauno energija“ atsakymu, sprendimus dėl bendrovės struktūrinių pokyčių priima valdyba, o LR akcinių bendrovių įstatymas esą nenumato, kad bendrovė apie tai turi informuoti akcininkus.

Tame pat rašte AB „Kauno energija“ patvirtino, kad vietoje filialo telikus katilinei bus atleidžiami darbuotojai – darbo sutartys turėtų būti nutrauktos su devyniais iš 31. Kol rajono valdžia bandė įsitikinti, ar „Kauno energijos“ žingsniai tikri, kalbos virto kūnu, tapo aišku, kad filialo nuo kovo 1 d. neliks.

Sausio 25 d. rajono tarybos posėdyje Jurbarko šilumos tinklų filialo klausimą visu aštrumu kėlė liberalai. Buvo nutarta prašyti AB „Kauno energija“ valdybos stabdyti 2017 m. lapkričio 24 d. sprendimo „Dėl naujos AB „Kauno energija“ valdymo struktūros patvirtinimo“ 1 punkto vykdymą“, kuris susijęs su Jurbarko šilumos tinklų filialu. Jurbarko r. savivaldybės taryba tikėjosi, kad AB „Kauno energija“ nesiims numatytos pertvarkos iki kol bus suderintos pozicijos, numatyti veiksmai, užtikrinantys nepertraukiamą šilumos energijos ir karšto vandens tiekimą Jurbarko r. savivaldybės gyventojams. Mero potvarkiu sausio 29 d. buvo sudaryta darbo grupė, kuri raštiškai išsakė lūkesčius AB „Kauno energija, prašydama iki vasario 9 d. apie priimtus sprendimus informuoti savivaldybės tarybą.   Jurbarko politikai netgi deklaravo  nusiteikimą viešąjį interesą ginti teisme.

Nežinia, ar rytoj kokio nors atsakymo sulauks Jurbarko r. savivaldybė, tačiau vasario 7 d. posėdžiavusi AB „Kauno energija“ valdyba ėmėsi ne raštų rašymo, o konkrečių veiksmų. Vasario 8 d. buvo nušalintas ir atleistas Jurbarko šilumos tinklų filialo direktorius D. Virvilas, o jo įgaliojimus perėmė bendrovės Teisės ir pirkimų departamento direktorius V. Macionis.

(Papildysime)

Jolita Pileckienė« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook