Balsavimas

Ar Jurbarko ligoninė turėtų likti?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Garsiai trenkę durimis konservatoriai jų neuždarė

Garsiai trenkę durimis konservatoriai jų neuždarė (7)

2018-09-08

Konservatorių frakcijos vadovas Daivaras Rybakovas ir nariai Audronė Kurienė bei Egidijus Giedraitis teigia pasitraukę iš valdančiosios daugumos, tačiau nei patys užimamų postų neatsisakė, nei atšaukė kitų partijos narių. J. Pileckienės nuotr.

Nors rugpjūčio 10 d. Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos Jurbarko skyriaus pirmininkas Daivaras Rybakovas išplatino pranešimą, kad konservatoriai traukiasi iš savivaldybės tarybos valdančiosios daugumos, rugpjūčio 30-ąją vykusiame tarybos posėdyje apie valdančiosios koalicijos griūtį neužsiminta nė žodeliu. Apie valdančiuosius krečiantį nesantaikos drebulį pratylėjo ir meras, ir patys konservatoriai.

Nepasitiki koalicijos partneriais

Rugpjūčio 10-osios konservatorių pranešimas spaudai neatsirado per vieną dieną. Jo tekstas liudija, kad dėl galimai į laisvus postus įtaisomų socialdemokratų politikai jau anksčiau buvo sukryžiavę ietis. Konservatorių partijos Jurbarko skyriaus pirmininkas D. Rybakovas pranešime spaudai teigė, kad jų frakcija savivaldybės taryboje iš valdančiosios koalicijos traukiasi reaguodama į Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) narių vykdomą savų protegavimo politiką ir galimai neskaidrius konkursus į savivaldybės įmonių vadovų postus“.

Paskutinis lašas, perpildęs kantrybės taurę, buvo galimai socialdemokratų įtakotas konkursas į UAB „Jurbarko vandenys“ direktoriaus vietą, kurį laimėjo partijos bičiuliu tapęs Darius Dragūnavičius. Jo tėvas Romansas Dragūnavičius, palikęs Darbo partiją, taip pat įstojo į socialdemokratų gretas.

Tokias pačias nuostatas TS-LKD Jurbarko skyriaus pirmininkas ir frakcijos rajono taryboje vadovas D. Rybakovas išdėstė ir rugpjūčio 13 d. savivaldybės merui Skirmantui Mockevičiui įteiktame pareiškime dėl pasitraukimo iš valdančiosios koalicijos. Pareiškime rašoma, kad „frakcijos narių nuomone, liepos 8 d. vykęs konkursas į UAB „Jurbarko vandenys“ direktoriaus postą peržengė visas ribas. Šį konkursą laimėjo LSDP narys Darius Dragūnavičius, o laimėtoją išrinkusiai komisijai vadovavo Jurbarko rajono savivaldybės administracijos direktorė Vida Rekešienė, kuri taip pat yra LSDP partijos narė“.

Konservatorių pareiškime teigiama, kad „tai ne pirmas kartas, kuomet konkursuose, kuriuos organizuoja socialdemokratai, didžiausia sėkmė šypsosi kitiems socialdemokratams. Apmaudu, kad renkant savivaldybei svarbių įmonių vadovus, visiškai neatsižvelgiama į rajono žmonių interesus. Įmonių vadovai pirmiausia turėtų būti renkami ne pagal partinę priklausomybę, o pagal kompetenciją. Apie tai ne kartą buvo kalbėta su rajono vadovais, tačiau į nuogąstavimus nebuvo atsižvelgta ir paskutinis konkursas buvo organizuotas taip, kaip reikia LSDP“.

Konservatorių teigimu, tai ir yra tos svarios priežastys, dėl kurių jie buvo priversti pasitraukti iš valdančiosios koalicijos. „Nepritariame tokiems veiksmams, todėl nematome galimybės dirbti koalicijoje, kurioje į partnerių siekį organizuoti skaidrius konkursus į vadovų postus yra neatsižvelgiama“, – rašoma merui įteiktame pareiškime.

Sukėlė sąmyšį

Konservatorių frakcijos pareiškimas sukėlė tikrą sumaištį. Jau anksčiau valdančiąją daugumą palikus dviems visuomeninio rinkimų komiteto „Jaunoji karta“ nariams koalicijoje liko trylika politikų. Pasitraukus konservatoriams daugumos rajono taryboje iš viso nebelieka. Iki rajono tarybos posėdžio vyko ne vienas koalicijai priklausančių partijų skyrių vadovų susitikimas. Aiškinantis, kas teisus, o kas perlenkė lazdą, pasitelkti ir socialiniai tinklai, laikraščio internetinis tinklalapis. Komentaruose bandyta suskaičiuoti, kiek kokių konkursų laimėjo socialdemokratai, o kas teko konservatoriams, kas ką įdarbino ir ką užsimojo atleisti.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba prenumeruokite elektroninę laikraščio versiją.

„ŠVIESOS“ inform.« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook