Balsavimas

Ar pritartumėte Vidos Rekešienės ir Dariaus Juodaičio grįžimui į rajono politiką?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Gyventojai durpininkų planams Dainių pelkėje nepritaria

Gyventojai durpininkų planams Dainių pelkėje nepritaria (4)

2019-09-03

Durpių gavyba ir perdirbimu užsiimantys verslininkai siekia iškirsti mišką ir pradėti eksploatuoti durpyną. G. Šimboro nuotr.

Jurbarkų seniūnijoje aplink Dainių pelkę esančių kaimų žmonės nesutinka, kad būtų iškirstas Dainių miškelis, pradėtos kasti ir perdirbti durpės. Gyventojų nuomonei praėjusį ketvirtadienį pritarė ir rajono savivaldybės taryba. Tačiau nežinia, ar į gyventojų nuomonę ir rajono tarybos sprendimą bus atsižvelgta, mat Dainių pelkės likimas sprendžiamas ir teismuose.

Dainių pelkės istorija tęsiasi daugiau nei dešimtmetį – nuo tada, kai 2006 m. Lietuvos geologijos tarnyba išdavė leidimą UAB „Presto durpės“ naudoti Dainių pelkės išteklius. Pelkės teritorija, beveik 160 hektarų, su čia užaugusiu miškeliu, priklauso valstybei.

Tuomet prieš išduodant šį leidimą buvo atliktas būsimo durpyno ir durpių perdirbimo įmonės veiklos poveikio aplinkai vertinimas. Jį be pastabų tyliai suderino ir patvirtino Jurbarko r. savivaldybė, kuriai tuo laiku vadovavo meras Aloyzas Zairys.

Tačiau UAB „Presto durpės“ į Dainių pelkę kojos nekėlė bene dešimtmetį – durpynas tyliai laukė savo eilės, o aplinkinių kaimų gyventojai praktiškai nieko nežinojo apie jau suderėtus verslininkų planus.

Per tą laiką ir Dainių miškelis gerokai paaugo, ir rajono vadovai kelis kartus pasikeitė. Dėl pasikeitusių aplinkybių durpių gavybos ir perdirbimo Dainių pelkėje reikalus su rajono savivaldybe prireikė suderinti iš naujo.

Sužinojus, kad durpių verslu užsiimanti UAB „Presto durpės“ pirmiausia turės iškirsti Dainių miškelį ir vietoje jo atsiras plynas laukas, reikės nusausinti pelkę, statyti durpių kasimo ir perdirbio mechanizmus, bus supiltos džiovinamų durpių rietuvės ir dėl to atsiranda sąlygos kilti dulkėms ir gaisrams, prieš tokius durpininkų ketinimus sukilo aplinkinių kaimų ir Jurbarko gyventojai. Mat Dainių pelkė yra netoli miesto, o Lietuvoje beveik kasmet kyla gaisrų kuriame nors durpyne. Todėl ir rajono vadovai, ir rajono savivaldybės taryba atsisakė iš naujo derinti Dainių pelkės eksploatavimo planus.

Tiesa, ir tie seni durpininkų planai rajono tarybos nariams ir visuomenei detaliau atskleisti buvo tik šį pavasarį, kai savivaldybės taryba, gindama viešąjį interesą išsaugoti švarią aplinką, nepabloginti aplinkinių vietovių ir Jurbarko žmonių gyvenimo kokybę, atsisakė iš naujo derinti durpių kasybos ir perdirbimo Dainių pelkėje planus.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba užsisakykite elektroninę prenumeratą.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook