Gyventojams – nepatogumai, politikams – papildomi pinigai

Gyventojams – nepatogumai, politikams – papildomi pinigai (0)

2021-03-23

Norėdami pakeisti žemės paskirtį ar naudojimo būdą dabar gyventojai turės kreiptis į tarybą, o joje dirbantys politikai už kiekvieną tokio klausimo svarstymą gaus užmokestį. J. Stanaitienės nuotr.

Sausį savivaldybės tarybos priimtas sprendimas pildo politikų kišenes, o žemės reikalus besitvarkantys gyventojai susiduria su didesne biurokratija ir gaišta laiką. Gavę galimybę tarybos nariai atėmė iš savivaldybės administracijos direktoriaus ir prisiskyrė sau teisę priimti sprendimus keičiant žemės sklypų paskirtį ar naudojimo būdą, o už kiekvieną tarybai pateiktą svarstyti sprendimo projektą gauna papildomą užmokestį.

Pasikeitė įstatymas

Sprendimo „Dėl pavedimo administracijos direktoriui vykdyti įgaliojimus, priskirtus savivaldybės paprastajai kompetencijai“ projektą Teisės ir civilinės metrikacijos skyriaus specialistai rengė pasikeitus Vietos savivaldos įstatymui.

Pagal šį įstatymą savivaldybės tarybos kompetencija skirstoma į išimtinę, kurios įgaliojimų taryba negali perduoti niekam kitam, ir paprastąją, kai konkrečius įgaliojimus taryba gali pavesti vykdyti savivaldybės administracijos direktoriui.

Pasak sprendimo projektą rengusios Teisės ir civilinės metrikacijos skyriaus vedėjos Rūtos Vančienės, įstatymuose buvo palikti neatitikimai, kai vienuose aktuose kažkurios kompetencijos priskiriamos savivaldybės tarybai, o kituose – administracijos direktoriui, todėl taisydami padėtį įstatymų leidėjai papildė savivaldybės tarybų paprastųjų kompetencijų sąrašą su mintimi, kad jos bus perduodamos administracijos direktoriui.

„Siūlyčiau projekte įrašytas kompetencijas perduoti administracijos direktoriui, ką jis iki šiol ir darė“, – sakė R. Vančienė.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arbe prenumeruokite elektroninę versiją.« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook