Balsavimas

Ar Jurbarko ligoninė turėtų likti?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Į šventę kvies broliai milžinai Juras ir Barkas

Į šventę kvies broliai milžinai Juras ir Barkas (2)

2017-08-18

Į Jurbarko stadiono atidarymo šventę rytoj, rugpjūčio 24-ąją, kviečia broliai milžinai Juras ir Barkas. Padavimo apie Jurbarko įkūrimą veikėjų kostiumus pasigamino rajono Kūno kultūros ir sporto centras, o šie simboliniai personažai nuo šiol galės pristatyti mūsų mieste vyksiančius ne tik sporto renginius.

Jurbarko r. kūno kultūros ir sporto centras, ruošdamasis seniai lauktam įvykiui – miesto stadiono atidarymui, pagalvojo ne tik apie šią, bet ir apie kitas šventes bei miesto vardo garsinimą. Stadiono atidarymo iškilmių programą Kūno kultūros ir sporto centro direktorius Karolis Bauža žurnalistams pristatė kartu su padavimo apie Jurbarko įkūrimą personažais.

Padavime sakoma, kad kartą gyvenę du broliai milžinai: Jurkus – dešiniajame Nemuno krante, Barkus – kairiajame.

Jie be jokio vargo vienas kitam per upę permesdavo kirvį.

Bet kartą Barkus netyčia pataikė Jurkui kirviu į smilkinį, ir tas pasimirė. Dėl širdies skausmo neilgai begyveno ir Barkus. Broliams milžinams buvo supiltas kapas, vadinamas Bišpiliu, o aplink jį išaugo miestas, vardu Jurbarkas.

Legendiniai milžinai Jurkus (kitur vadinamas Jurgiu) ir Barkus – mūsų miesto simboliai. Įdomu, kad beveik prieš 20 metų, 1998-aisiais, didžiulės 7 metrų aukščio Jurkaus ir Barkaus lėlės, pagamintos Jurbarko kultūros centro, dalyvavo tilto per Nemuną 20-mečio minėjimo programoje.

Dabar šie personažai, sujungę legendos milžinų ir sportišką atletišką pavidalus, pasirodys Jurbarko miesto stadiono atidarymo šventėje. Beje, ir kitokiais, negu daugumai įprasta, vardais – Juras ir Barkas. Bet variantai yra viena iš svarbių tautosakos ypatybių.

„Tai sena mano mintis, kad turėtume miesto simbolius, kurie galėtų dalyvauti renginiuose ir pristatytų Jurbarką“, – sakė KKSC direktorius K. Bauža. Pasak jo, šie personažai galės būti panaudoti ne ne tik sportiniuose renginiuose. Juro ir Barko skraistės, kuriose išsiuvinėtas Kūno kultūros ir sporto centro logotipas, yra nusegamos, ir kostiumai gali tikti bet kokiai šventei.

Kostiumus pagamino spacializuota reklaminių kostiumų gamybos įmonė UAB „Tobula diena“, jie kainavo per pusantro tūkstančio eurų, juos iš savo biudžeto užmokėjo Jurbarko r. kūno kultūros ir sporto centras.

Centro direktorius K. Bauža audžia dar vieną mintį, susijusią su legenda apie Jurbarko įkūrimą ir tos legendos personažais. Jis žada kreiptis į mokyklas, kad per darbų pamokas mokiniai padarytų medinių kirvių ir šventėse galėtų atsirasti visiškai naujas sportinis žaidimas – kirvio metimas. „Mokyklos galėtų išrinkti gražiausią kirvį, kuris būtų panaudojamas sportinėje rungtyje Jurbarko krašto šventėje. Rungtyje galėtų dalyvauti ir vaikai, ir vyrai, ir moterys, išaiškintume, kas toliausiai numetė, ir paskelbtume tų metų kirvio metimo čempionus. Toks vardas metikui priklausytų iki kitos šventės“, – sakė K. Bauža.

Legendos personažų kailyje pirmieji pabuvojo sportuojantys ir įvairiose kitose veiklose dalyvaujantys jaunuoliai – Adomas Kulikauskas ir Laertas Mankus. Vaikinai sakė puikiai besijaučiantys – kaukės netrukdo kvėpuoti ir matyti, o kostiumai – judėti.

Jurbarko stadionas atidaromas po 2013 m. pradėtos renovacijos, kuri užsitęsė dėl nekokybiškai atliktų darbų. Už stadiono eksploataciją atsakingas rajono Kūno kultūros ir sporto centras rengia ne tik įspūdingą atidarymo šventę, bet kuria ir stadiono užimtumo planus. Čia treniruosis rajono KSKC sportininkai, vyks varžybos, vasaros treniruotes žada rengti šalies jaunių ir jaunučių futbolo rinktinės. Stadionas turėtų būti prieinamas ir miestiečiams, bet, pasak K. Baužos, vartai tikrai nebus atidaryti bet kada ir bet kam, o tik pagal iš anksto suderintą grafiką.

„Šviesos“ inform.« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook