Įprasto gyvenimo link veda tik vakcina nuo COVID-19

Įprasto gyvenimo link veda tik vakcina nuo COVID-19 (4)

2021-01-20

Smalininkų senjorų namuose skiepai buvo labai laukiami – paskiepyti 33 šios įstaigos gyventojai ir darbuotojai. Smalininkų senjorų namų nuotr.

Išvarginti pandemijos ir jai suvaldyti skirto karantino reikalavimų dauguma šalies gyventojų dideles viltis sieja su prasidėjusia vakcinacija nuo COVID-19 ligos. Pirmadienio duomenimis iš viso nuo SARS-CoV-2 Lietuvoje paskiepyta 38026 asmenų. Vakcinacija sparčiai atliekama ir Jurbarko r. savivaldybėje.

Pirmieji – medikai

Pagal sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio patvirtintą vakcinacijos plano prioritetinių grupių sąrašą pirmieji skiepijami grėsmę patiriantys medikai, didžiausios rizikos pacientai, savanoriai, padedantys gydant nuo koronaviruso, mobiliųjų punktų ir karščiavimo klinikų darbuotojai, slaugos, palaikomojo gydymo ir socialinės globos įstaigų gyventojai ir darbuotojai, su COVID-19 tyrimais dirbantys laboratorijų darbuotojai, protrūkių tyrimus atliekantys specialistai, kiti sveikatos priežiūros specialistai, neturintys tiesioginio sąlyčio su COVID-19 sergančiais pacientais, vaistininkai.

Po šių skiepijami vyresnio amžiaus gyventojai pagal amžiaus grupes – per 80 metų ir mažėjančia tvarka iki 65 metų.

Prieš keletą dienų prioritetinis sąrašas papildytas ir olimpinėse žaidynėse besiruošiančiais dalyvauti sportininkais ir juos aptarnaujančiu personalu.

Tik II-III metų ketvirtį numatyta skiepyti švietimo specialistus, asmenis, turinčius kitų rizikos veiksnių, visuomenei svarbias funkcijas atliekančius asmenis, o tada kitus gyventojus.

Pirmosios vakcinos dozės Jurbarką iš Kauno klinikų pasiekė dar pernai, gruodžio 29 d. Pirmieji „Pfizer“ firmos vakcina paskiepyti 55 su COVID-19 liga sergančiais pacientais dirbantys Jurbarko ligoninės sveikatos priežiūros specialistai. Pirmiausia paskiepyti 55 įstaigos darbuotojai.

Prasidedančio skiepijimo tvarka buvo iš anksto suderinta tarp koordinuojančios įstaigos – Kauno klinikų ir Jurbarko ligoninės. Skiepijama buvo „Pfizer“ firmos vakcina.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arbe prenumeruokite eletroninę versiją.« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook