Balsavimas

Ar Jurbarko ligoninė turėtų likti?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Įtarimų gyventojams kelia atliekų rūšiavimas

Įtarimų gyventojams kelia atliekų rūšiavimas (0)

2018-08-06

Stiklas išvežamas atskirai, o plastiką ir popierių, pagal susitarimą su atliekų rūšiuotoju, vežėjai gali rinkti ir išvežti kartu, todėl gyventojai raginami kuo stropiau rūšiuoti ir nemaišyti su buitinėmis atliekomis. J. Stanaitienės nuotr.

Redakciją nuolat pasiekia signalai dėl netinkamo atliekų rūšiavimo. Surūšiuotas atliekas jų tvarkytojai – UAB „Jurbarko komunalininkas“ suverčia į tą pačią mašiną. Gal atliekų rūšiuoti nė neverta?

Sudėtinga sistema

Vyresnieji mena, kaip su šiukšlių kibirais laukdavo nustatytu laiku į kiemą atvažiuojančios ne itin gerus kvapus skleidžiančios šiukšliavežės. Vėliau atsirado konteineriai, į kuriuos keliavo visos atliekos. Lietuvai europėjant jas imta rūšiuoti – atsirado tik tam tikrai atliekų rūšiai skirti konteineriai, o prieš keletą metų tokie buvo išdalyti ir individualių namų gyventojams.

Iki šių metų pavasario UAB „Jurbarko komunalininkas“ surinkdavo visas šiukšles, dabar mišrias komunalines ir žaliąsias atliekas išveža konkursą laimėjusi bendrovė „Ecoservis“, o jurbarkiečiams liko surūšiuotų pakuočių konteinerių priežiūra.

2013 m. buvo pasirašyta trišalė laikinoji sutartis tarp Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro (TRATC), pakuočių organizacijų ir UAB „Jurbarko komunalininkas“, pagal kurią ši bendrovė ir surenka pakuočių atliekas. Sutartis galioja iki šių metų pabaigos. Jurbarkiečiai dirba su trimis licencijuotomis pakuočių tvarkymo organizacijomis – VšĮ „Žaliasis taškas“, „Gamtos ateitis“ ir PTO.

2015 m. individualių namų gyventojams buvo išdalyta 5400 stiklui ir tiek pat plastikui, popieriui ir metalui skirtų konteinerių, žaliosioms atliekoms tvarkyti miesto gyventojai gavo 1198 konteinerius. „Tais metais TRATC užsakymu dalijome tiek konteinerių, kiek reikėjo, taip pat gyventojams įteikėme atliekų išvežimo grafikus ir lankstinukus, kaip ir ką rūšiuoti“, – pamena „Jurbarko komunalininko“ želdinių priežiūros vadovė, koordinuojanti ir pakuočių atliekų surinkimą, Liljana Dragūnavičienė.

Didžiųjų konteinerių, skirtų popieriui, plastikui ir stiklui rajone išdalytas 101 komplektas. Prieš mėnesį visi šie konteineriai savivaldybės užsakymu paženklinti lipdukais su informacija, kokias atliekas į kurį reikia mesti.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje.« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook