Jurbarkas skuba išsivaduoti iš karantino suvaržymų

Jurbarkas skuba išsivaduoti iš karantino suvaržymų (3)

2021-02-03

Pasak Jurbarko r. savivaldybės mero Skirmanto Mockevičiaus, matant tikslą – galimybę greičiau grįžti į įprastą gyvenimą, laikytis taisyklių ir elgtis atsakingai gyventojams bus lengviau. J. Stanaitienės nuotr.

Jurbarko r. savivaldybė penktadienį buvo linksniuojama visose žinių laidose – tądien savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius pareiškė, kad kreipsis į Premjerę Ingridą Šimonytę ir sveikatos apsaugos ministrą dėl galimybės Jurbarko savivaldybėje jau dabar sušvelninti karantino reikalavimus. Po pirmadienį įvykusio susitikimo žinios buvo geros – Jurbarke bus kuriamas „burbulas“, kuriame gyvenimas pamažu grįš į vėžes.

Gyventojais pasitiki

Jurbarko r. savivaldybėje jau kuris laikas fiksuojamas mažiausias sergamumo COVID-19 liga 100 tūkst. gyventojų rodiklis – antradienį jis siekė tik 136,9. Tuo tarpu Lietuvos vidurkis buvo 431,8.

Mažėjantys atvejų skaičiai ir nuolatinis stebėjimas, kaip su pandemijos iššūkiais tvarkosi kitos šalys, paskatino Jurbarko r. savivaldybės merą imtis iniciatyvos švelninti karantiną.

„Tokią galimybę aptarėme su Lietuvos savivaldybių asociacijos nariais ir nusprendėme šį klausimą iškelti susitikime su Vyriausybės atstovais“, – sakė meras.

Penktadienį S. Mockevičiui teko atsakyti į daugybę žiniasklaidos klausimų ir pagrįsti tokį sprendimą. Jis tikino, kad toks sprendimas leistų mokslininkams geriau stebėti epidemiologinę situaciją šalyje, mokytis iš padarytų klaidų.

Pasak jo, gyventojai pavargo, ima nepasitikėti valdžia, o žingsnis laisvesnio gyvenimo link gali tapti tuo tikslu, dėl kurio reikia susitelkti ir stengtis visiems.

Meras rengėsi siūlyti Jurbarko r. savivaldybėje išbandyti išėjimo iš karantino modelius ir vėliau patirtį pritaikyti Lietuvoje.

Tiesa, jis sulaukė ir kaltinimų, kad šis pasiūlymas populistinis, o gyventojai socialiniuose tinkluose dalijosi nuogąstavimais, kas atsakys, jei infekcija ims plisti ir tai pareikalaus žmonių gyvybių.

„Ar mūsų kas klausė, ar norime būti eksperimentiniais triušiais?“ – svarstė jurbarkiečiai.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arbe prenumeruokite eletroninę versiją.« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook