Kompromisiniame biudžete ne visos skylės užkamšytos

Kompromisiniame biudžete ne visos skylės užkamšytos (1)

2021-03-17

Kovo 10 d. neeiliniame savivaldybės tarybos posėdyje politikai vienbalsiai pritarė 32,5 mln. Eur siekiančiam 2021 m. savivaldybės biudžetui, pagal kurį teks neišlaidaujant gyventi visus šiuos metus. J. Stanaitienės nuotr

Kovo 10 d. neeiliniame posėdyje savivaldybės taryba, kaip retai pasitaiko, vieningai patvirtino rajono biudžetą, kuriam dar vasario 25 d. žėrė priekaištus ir už kurį balsavo vos devyni tarybos nariai. Vasarį pagal tarybos komitetų posėdžiuose ir opozicijos raštu išreikštus pageidavimus Finansų skyriaus specialistai perskirtė beveik 68 tūkst. Eur, o neeiliniame tarybos posėdyje jau buvo pristatytas biudžeto sprendimo projektas su 453 tūkst. Eur perskirstymu.

Politikai pasigedo diskusijų?

Savivaldybės biudžeto priėmimas šiemet gerokai užsitęsė – du kartus svarbiausias finansinis dokumentas pristatytas dar sausio mėnesį, po kaulelį išnarstytas tarybos komitetų posėdžiuose ir be didelių paaiškinimų atmestas vasarį vėl buvo nagrinėjamas jungtiniame komitetų posėdyje prieš neeilinį tarybos posėdį, kuriame pagaliau sprendimo projektui „Dėl Jurbarko r. savivaldybės 2021 m. biudžeto patvirtinimo“ buvo pritarta.

Vasario tarybos posėdyje politikai biudžeto projektą rengusiai administracijai ir Jurbarko r. savivaldybės merui Skirmantui Mockevičiui priekaištavo, kad esą buvo mažai laiko ir diskusijų, todėl biudžetas neatitinka politikų ir jų atstovaujamų gyventojų lūkesčių.

Žodžių po nepriimto biudžeto pritrūkęs meras S. Mockevičius vis tik galėjo labai ir nesijaudinti – ir jis pats, ir kiti politikai puikiai suprato, o politiniuose užkulisiuose ir garsiai pasvarstyta, kad biudžetas vis tiek bus priimtas.

Niekas nenori, kad dėl politinių žaidimų savivaldybės nepasiektų valstybės finansavimas – to rinkėjai politikams tikrai neatleistų.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arbe prenumeruokite elektroninę versiją.« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook