Balsavimas

Ar Jurbarko ligoninė turėtų likti?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Kontrolieriui – Valstybės kontrolės patikra

Kontrolieriui – Valstybės kontrolės patikra (5)

2018-07-30

Jurbarko r. savivaldybės tarybos birželio posėdyje nebuvo patvirtinta savivaldybės audito ir kontrolės tarnybos 2017 m. veiklos ataskaita, o kontrolierius Saulius Jakštys sulaukė nemenkos politikų kritikos. Dar daugiau – kontrolieriui ramiai atostogaujant į Valstybės kontrolę su prašymu atlikti Jurbarko r. savivaldybės išorinę priežiūrą ir įvertinti kontrolieriaus darbą kreipėsi tarybos narys Daivaras Rybakovas.

Į tuščią vietą

Savivaldybės kontrolieriumi S. Jakštys pradėjo dirbti 2016 m. spalį. Iki tol Kontrolės ir audito tarnyba ilgokai buvo be darbuotojo. Iki 2015 m. savivaldos rinkimų šiai tarnybai vadovavo dabartinė savivaldybės administracijos direktorė Vida Rekešienė, po jos – Dalija Rakauskienė, kuri 2016 m. balandį išvyko dirbti į Šakius. S. Jakštys laimėjo savivaldybės skelbtą konkursą.

Prašymus dalyvauti konkurse buvo pateikę keturi pretendentai, iš jų tik trys atitiko specialiuosius reikalavimus. Privalomą valstybės tarnybos departamento vadovavimo gebėjimų testą išsilaikė du pretendentai, o į konkursą atvyko vienintelis S. Jakštys.

Savivaldybės kontrolierius Lietuvos žemės ūkio akademijoje baigė ekonomikos magistro, o Mykolo Romerio universitete – teisės bakalauro studijas. Iki pradėdamas dirbti Jurbarke S. Jakštys buvo Centralizuoto vidaus audito skyriaus vedėjas Trakų rajono savivaldybėje.

Daug priekaištų

Kontrolės ir audito tarnybos vadovas ataskaitas pagal įstatymus ir savivaldybės tarybos veiklos reglamentą turi teikti kasmet iki liepos 1 d. Kad šįkart nebus lengva ir paprasta, buvo galima pajusti jau tarybos Finansų biudžeto ir rajono plėtros komiteto posėdyje. Čia S. Jakštį klausimais užbėrė tarybos nariai D. Rybakovas ir Stasys Makūnas.

Tuos pačius klausimus ir pasvarstymus tarybos nariai pateikė ir posėdyje. D. Rybakovo manymu, savivaldybės kontrolieriaus ataskaita, telpanti į tris puslapius, yra nieko verta, joje nėra svarbiausių tarybos narius dominančių duomenų apie atliktų auditų ir patikrinimų išvadas.

Daugiau skaitykite laikraštyje.« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook