Balsavimas

Ar STT įtarimų sulaukę ir nuo pareigų nušalinti savivaldybės administracijos vadovai turėtų atsistatydinti?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Kovą dėl pirmokų laimėjo Naujamiesčio progimnazija

Kovą dėl pirmokų laimėjo Naujamiesčio progimnazija (2)

2019-06-28

Brukusi sausą atsakymą, kad viskas bus sprendžiama pagal įstatymą, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Jolita Jablonskienė neįtikino tėvų rinktis nenorimą mokyklą. J. Pileckienės nuotr.

Ketvirtadienį rajono politikai priėmė itin aršių diskusijų sulaukusį sprendimą. Naujamiesčio progimnazijai leista formuoti ketvirtą pirmokų klasę. Tai reiškia, kad viena klase mažiau bus Vytauto Didžiojo mokykloje.

Nepalankų sprendimą išgirdęs Vytauto Didžiojo progimnazijos administracijos, mokytojų ir tėvų kolektyvas salę paliko skanduodamas „gėda“. Iš posėdžių salės išėjęs progimnazijos direktorius Viljamas Bakšys buvo atviras – jo manymu, politikų sprendimas padėjo pamatus mokyklos uždarymui.

Iš tiesų, svarstyklės dėl mokinių dalybų gerokai pasisuko Naujamiesčio progimnazijos naudai. Mokslo metus šioje mokykloje pradės keturios pirmokų klasės. Vytauto Didžiojo progimnazijoje – greičiausiai tik dvi.

„Tai yra pabaigos pradžia. Situacija labai bloga, ji jau bloga kurį laiką. Girdime nepagrįstus, visiškai nepagrįstus kalbėjimus, nes problema ne čia. Mes turime galvoti plačiau, ne tik apie šią akimirką, kad čia ir dabar yra šešiolika norinčių (tiek daugiau mokinių leista priimti Naujamiesčio mokyklai). Juolab kad tikrai sąlygos yra puikios ir gali tikrai lankyti mūsų mokyklą, galima vaikus pavėžėti. Esu labai nusivylęs tokiu sprendimu. Pritariu vieno iš tarybos narių pasakymui, kad čia pat turi būti ir kitas sprendimas – sujungti mokyklas. Tačiau vis tiek nebus galima sakyti, kad problema išsisprendė, ar kad čia tik administracijos kaltos“, – sakė V. Bakšys.

Naujamiesčio progimnazijos direktorė Alma Uznė situaciją vertino kiek kitaip. Direktorė džiaugėsi, kad pagaliau išsklaidyta tėvus kamavusi nežinomybė, nuslopo ir didžiulė įtampa.

„Džiaugiamės tokiu sprendimu, džiaugiamės, kad buvo atsižvelgta į tėvų poziciją. Mokykla yra visiškai pasiruošusi vykdyti ugdymo procesą, turime tiek reikiamas patalpas, tiek specialistus“, – tikino A. Uznė.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba prenumeruokite elektroninę versiją.« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook