Balsavimas

Ar patiko miesto šventė?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Kvartalas sulauks seniai planuotos rekonstrukcijos

Kvartalas sulauks seniai planuotos rekonstrukcijos (0)

2017-07-05

Sutvarkius senamiesčio kvartalą, dabar duobėtuose kiemuose atsiras 80 vietų automobiliams statyti. J. Stanaitienės nuotr.

Apie galimybę sutvarkyti miesto centre esantį daugiabučių namų kvartalą tarp P. Cvirkos, K. Donelaičio, Vytauto Didžiojo bei Dariaus ir Girėno gatvių kalbėta jau prieš dešimtmetį, tačiau Naujamiesčio gyventojams jau prieš porą metų besidžiaugiant tvarkingais kiemais centro gyventojai statybininkų vis nesulaukdavo. Liepos 31 d. ir šiame kvartale prasidės darbai.

Pritrūko pinigų

Apie galimybę sutvarkyti šį kvartalą vietos politikai svarstė aptardami miesto senamiesčio atnaujinimo planus. 

„Kai sužinojome, kad bus galima gauti paramą miestų senamiesčiams tvarkyti, ėmėme rengti detaliuosius planus. Buvo pasiūlyta šalia senamiesčio pabandyti į planus įtraukti ir kokį nors miesto kvartalą. Tada politikai nubalsavo už vadinamąjį Cvirkos kvartalą, – prisimena Jurbarko r. savivaldybės Infrastruktūros ir turto skyriaus vedėjo pavaduotoja, vyriausioji architektė Gražina Gadliauskienė.

Europos Sąjungos lėšos buvo skiriamos tvarkyti viešosioms erdvėms, jų nebuvo galima naudoti privačiuose sklypuose, todėl pirmiausia senamiestyje reikėjo suformuoti valstybinius žemės sklypus. Taip buvo įteisinti sklypai Kauno g., kuriuose dabar įrengtas fontanas ir poilsio aikštė su „Panteros“ skulptūra.

„Suformavus sklypus rengiami techniniai projektai, skelbiami konkursai rangovui, tada pradedami darbai. Noriu, kad gyventojai suprastų, kad suplanuoti miesto tvarkymo darbus – kruopštus ir ilgas darbas, todėl viskas taip užsitęsia“, – sako G. Gadliauskienė.

Jurbarko miesto istorinio centro–senamiesčio detalusis planas buvo parengtas ir patvirtintas 2009 m. Jame buvo numatyti keturi etapai – trijuose turėjo būti tvarkoms senamiestis, o ketvirtajame – P. Cvirkos, K. Donelaičio, Vytauto Didžiojo bei Dariaus ir Girėno g. įrėmintas kvartalas. Projekto pinigų užteko tiek, kiek sutvarkytas Jurbarko senamiestis, o paskutiniam etapui jų nebeliko.

Derėjosi su gyventojais
„Ieškojome fondų, kurie galėtų paremti kvartalo tvarkymo darbus, ir sužinojome, kad tokį rėmimą gali gauti kvartalai, kuriuose yra daugiausia renovuotų namų – kad miesto vaizdas būtų sutvarkytas iki galo“, – sako vyr. architektė. Tačiau 2009 m. rengtas planas nebetiko – keitėsi statybinės medžiagos, atsirado naujų reikalavimų. 
Renovavus namus numatomame tvarkyti kvartale išryškėjo kai kurios problemos – gyventojai skundėsi užliejamais rūsiais, tad projekte reikėjo numatyti lietaus nuotekų tvarkymo sistemų atnaujinimo darbus. Taip pat teko vėl suformuoti sklypus. Šalia daugiabučių buvo suformuoti nedideli jiems priklausantys sklypai, tačiau pasirodė, kad projekto sąlygos neleidžia jų tvarkyti, nors gyventojai to labai norėjo. 
Gyventojai turėjo perduoti šiuos sklypus savivaldybei panaudos teise, tačiau atsirado, kurie tokiam sprendimui nepritarė. „Tie sklypai būtų sutvarkyti projekto metu ir dar po projekto pabaigos penkerius metus juos prižiūrėtų savivaldybė. To nenorėdami suprasti kai kurie namų atstovai kėlė triukšmą, bet gerai pamąstę persigalvojo, todėl dabar galėsime tvarkyti visą kvartalą“, – kad pavyko susitarti su gyventojais, džiaugėsi G. Gadliauskienė. 
Dabar kvartale suformuoti 4 sklypai prie daugiabučių namų bei dar penki savivaldybei priklausantys sklypai. Savivaldybės darbuotojai ne kartą rengė susitikimus su projekte dalyvaujančio kvartalo gyventojais, aptarė būsimus darbus, kol buvo priimtas galutinis sprendimas. Projektas „Gyvenamųjų namų kvartalų kompleksinis sutvarkymas Jurbarko mieste“ patvirtintas pernai.
Šis projektas bus iš dalies finansuojamas pagal 2014-2020 m. Europos Sąjungos fondų investicijų programos 7 prioriteto „Kokybiško užimtumo ir dalyvavimo darbo rinkoje skatinimas“ priemonę „Pereinamojo laikotarpio tikslinių teritorijų vystymas“. Jam bus skirta 392,5 tūkst. Eur ES struktūrinių fondų lėšų, beveik 35 tūkst. Eur bus skirta iš valstybės biudžeto, o beveik 122 tūkst. Eur pridės projekto vykdytoja – Jurbarko r. savivaldybė.
Visiškai pasikeis
Konkursą atlikti statybų darbus kvartale laimėjo jurbarkiečių įmonė UAB „Jurmelsta“. Statybininkų laukia dideli darbai – bus tvarkomos lietaus nuotekų sistemos, įrengiamos automobilių stovėjimo aikštelės, poilsio zonos, pėsčiųjų takai, pritaikyti žmonėms su judėjimo negalia, sodinami želdynai, gėlynai, įrengiamas apšvietimas, mažosios architektūros elementai.
Pasak G. Gadliauskienės, didžiausia gyventojų baimė buvo, kad kiemai privalės būti pravažiuojami visiems. „Gyventojai nebegalės užsitverti užkardais. To negalima daryti ir dėl to, kad atsitikus nelaimei galėtų laisvai privažiuoti specialiosios tarnybos, ir projektas skirtas viešoms erdvėms tvarkyti, visų miesto gyventojų patogumui sukurti“, – sako valdininkė. Greičio mėgėjai bus drausminami eismo reguliavimo ženklais. 
Daugiabučių kiemuose bus tvarkoma 6250 kv. m ploto teritorija. Bus įrengta net 80 vietų automobiliams. Aikštelėmis galės naudotis visi miesto gyventojai ir svečiai, atvykę į miesto centre esančias įstaigas, parduotuves. Automobilių stovėjimo aikšteles numatoma išgrįsti trinkelėmis, o pravažiavimus asfaltuoti.
Daugiabučių kiemuose bus iškirsta 13 senų medžių, bet pasodinta 90 naujų. Kokių, bus tariamasi su gyventojais. Kieme ties Dariaus ir Girėno bei Vytauto Didžiojo gatvių sankryža bei tarp Dariaus ir Girėno g. 31 ir 33 namo bus įrengtos vietos dekoratyviniams akcentams, visame kvartale bus suformuoti gėlynai, žaliosios erdvės.
Kvartale bus įrengta didelė vaikų žaidimo aikštelė ir net penkios poilsio erdvės su staliukais, ant kurių bus šachmatų lentos, senjorams ir kitiems norintiems ramiai pasėdėti gyventojams. „Jei pavyks, galvojame įrengti požeminę šiukšlių konteinerių aikštelę“, – planais dalijasi G. Gadliauskienė.
Architektė pasidžiaugė, kad pavyko susitarti su A. Žilinskio ir Ko UAB, kuri laimėjo konkursą elektros energijos tiekimo linijoms atnaujinti, ir suderinti būsimus darbus. „Bendrovė nusprendė savo darbus šiek tiek atidėti ir prisiderinti prie kvartalo rekonstrukcijos darbų. Gyventojai galės džiaugtis vienu metu atliktais kiemų tvarkymo ir elektros linijų atnaujinimo darbais“, – tikina G. Gadliauskienė.
Projekto pabaiga numatyta kitų metų rugpjūtį. Kvartalo gyventojai turės būti kantrūs, o miesto gyventojams statybų darbai labai netrukdys – daugiausia jų vyks kol kas uždaruose kiemuose, tačiau pabaigus darbus miesto centre esančios erdvės bus atviros visiems. 
Jūratė Stanaitienė« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook