Balsavimas

Ar tenkina požeminių šiukšlių aikštelių įrengimo kokybė?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Labdaros valgyklai reikia savivaldybės paramos

Labdaros valgyklai reikia savivaldybės paramos (0)

2019-10-25

Kol kas labdaros valgykloje kiekvieną darbo dieną patiekiami karšti pietūs, tačiau nepavykus įgyvendinti projekto ir suremontuoti patalpų bei įsigyti įrangos, valgykla dirbti nebegalėtų dėl neatitikimo higienos normoms. J. Stanaitienės nuotr.

Spalio 31 d. vyksiančiame Jurbarko r. savivaldybės tarybos posėdyje bus svarstomas sprendimo projektas, kuriuo savivaldybei siūloma prisidėti prie Lietuvos samariečių Jurbarko krašto bendrijos planuojamo projekto. Samariečiai planuotų remontuoti labdaros valgyklą ir atnaujinti jos įrangą. To nepadarius valgykla negalės veikti, nes neatitinka higienos reikalavimų.

Ilgi darbo metai

Idėją apie pagalbą socialiai remtiniems žmonėms maistu į Jurbarką atvežė vokiečiai, nepriklausomybės aušroje ieškoję būdų padėti ir į Lietuvą atgabenę ne vieną toną labdaros. „Mūsų organizacija Jurbarke jau veikė penkerius metus, todėl svečiai iš Vokietijos pasiūlė rūpintis šia sritimi. Drauge ėjome pas tuometę savivaldybės valdžią. Idėjai dėl labdaros valgyklos buvo pritarta“, – prisimena Lietuvos samariečių Jurbarko krašto bendrijos pirmininkė Kristina Vančienė. Labdaros valgykla buvo įkurta 1997 m.

Vokiečiai savivaldybei turėjo kelias sąlygas – prašė suteikti panaudai patalpas, apmokėti patiriamas komunalines išlaidas ir paremti pinigais produktams įsigyti.

Samariečiai sau prisiėmė pareigą aptarnauti labdaros valgyklą, joje dirbti ir vykdyti veiklą savanorystės pagrindu. Partneriai iš Vokietijos dabartinėje labdaros valgykloje padarė remontą, parūpino įrangą ir baldus, kad valgykla galėtų dirbti. „Žinoma, visa įranga buvo naudota, bet ji puikiai veikė. Tiesą sakant, ją naudojame ir dabar. Tačiau viskas jau moraliai ir fiziškai pasenę“, – sako K. Vančienė.

Samariečių pastangomis labdaros valgykla veikia jau 22 metus. Savivaldybė laikosi savo pažado – leidžia valgyklai naudotis patalpomis, apmoka komunalines išlaidas ir paremia finansiškai. „Esame dėkingi savivaldybei už paramą, bet jos jau toli gražu neužtenka. Šiemet produktams pirkti gavome 7 tūkst. Eur visiems metams. Tokia pat valgykla veikia Kelmėje. Ten savivaldybė kas mėnesį apmoka faktines išlaidas maisto produktams, skiria pinigų darbuotojų atlyginimams. Mes patys turime uždirbti valgyklai išlaikyti“, – tikina Jurbarko bendrijos pirmininkė.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba užsisakykite elektroninę prenumeratą.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook