Balsavimas

Ar STT įtarimų sulaukę ir nuo pareigų nušalinti savivaldybės administracijos vadovai turėtų atsistatydinti?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Laiko problemoms aptarti ministrui neužteko

Laiko problemoms aptarti ministrui neužteko (0)

2019-05-15

Ministras Giedrius Surplys vardijo, kokius darbus ministerija jau atliko, kvietė naudotis parama ir pristatė kaimo vystymo strategiją iki 2030 m. J. Stanaitienės nuotr.

Gegužės 10 d. Jurbarke viešėjusio žemės ūkio ministro Giedriaus Surplio ir jo komandos paklausyti susirinko artipilnė savivaldybės didžioji salė ūkininkų. Dažnai tokiuose susitikimuose daug klausimų ir pastabų turintys žemės ūkio atstovai šįkart daugiau klausėsi ilgos ministro kalbos, o apie tai, kas svarbu jiems, pakalbėti laiko neužteko – svečiai išskubėjo į kitą savivaldybę.

Pristatė strategiją

Susitikimus savivaldybėse ŽŪM komanda rengia kiekvieną penktadienį. Ministrą G.Surplį į Jurbarką atlydėjo Seimo narys Ričardas Juška, ministro patarėjai, ŽŪM pavaldžių įstaigų – Nacionalinės mokėjimo agentūros, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos, Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro atstovai.

Pristatęs savo komandą ministras suskubo pristatyti ŽŪM specialistų drauge su, pasak G. Surplio, mokslininkais, verslininkais ir kitais žemės ūkio specialistais, parengtą Baltąją knygą – Nacionalinės politikos iššūkių, uždavinių ir veiksmų iki 2030 m. žemės ūkio srityje strategiją. „Tai – sutartinis dokumentas, nusakantis, kur norime vesti Lietuvos kaimą“, – sakė G. Surplys.

Nors šį dokumentą ministras rekomendavo visiems paskaityti prieš miegą, pats apžvelgė svarbiausius aspektus. Pasak svečio, kaimas susiduria su keturiais iššūkiais. Kaimuose mažėja žmonių ir jie senėja, o tai reiškia, kad mažėja potencialo, kuris galėtų modernizuoti ūkius, kurti vietinius verslus, naudotis parama ir kelti kaimo pragyvenimo lygį. Lietuviškuose ūkiuose sunkiai kelią skinasi modernios technologijos.

Nors šį dokumentą ministras rekomendavo visiems paskaityti priešmiegą, pats apžvelgė svarbiausiusaspektus. Pasak svečio, kaimassusiduria su keturiais iššūkiais.Kaimuose mažėja žmonių ir jiesenėja, o tai reiškia, kad mažėjapotencialo, kuris galėtų modernizuoti ūkius, kurti vietinius verslus,naudotis parama ir kelti kaimopragyvenimo lygį. Lietuviškuoseūkiuose sunkiai kelią skinasi modernios technologijos.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba prenumeruokite elektroninę versiją.« Atgal

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook