Balsavimas

Ar Jurbarkui reikia baseino, kuriame vaikai būtų mokomi plaukti?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Miesto progimnazijos susikibo dėl pirmokų

Miesto progimnazijos susikibo dėl pirmokų (11)

2019-06-14

Abiejų miesto mokyklų vadovų argumentai svarūs, tačiau įvykdžius Almos Uznės prašymą nukentės Vytauto Didžiojo progimnazija, o atsižvelgus į Viljamo Bakšio argumentus – į Naujamiesčio progimnaziją vaikus norinčios leisti šeimos. J. Pileckienės nuotr

Mažėjantis gyventojų, o kartu ir vaikų, skaičius supurtė ir suskaldė miesto progimnazijų bendruomenes. Paaiškėjo, kad Naujamiesčio progimnazijoje nuo rugsėjo 1-osios nori mokytis daugiau pirmokų nei nustatyta savivaldybės tarybos sprendimu. Tuo tarpu Vytauto Didžiojo progimnazijai pirmaklasių trūksta ir, jei problema nebus išspręsta, tai gali tapti katastrofa mokyklai.

Negana išlindusios pirmokų pasiskirstymo progimnazijose problemos, dar paaiškėjo, kad miesto darželiai netalpina vaikų, trūksta daugiau nei dvidešimties vietų. Visi jie rugsėjį jau turėtų eiti į ikimokyklinio ugdymo įstaigas.

Paprašė ketvirtos klasės

Nors pirmokų problema puse lūpų buvo aptarinėjama senokai, greitų sprendimų paieškos kilo Naujamiesčio progimnazijos direktorei Almai Uznei paprašius leidimo formuoti ketvirtą pirmokų klasę.

Iki šiol mokyklai buvo leidžiama formuoti tris pirmokų klases. Tiek pat Jurbarko r. savivaldybės sprendimu leista ir Vytauto Didžiojo progimnazijai. Tačiau pastaroji mokykla šiemet surinko tik dvi klases. Kiti tėvai pareiškė norą, kad jų vaikai lankytų Naujamiesčio progimnaziją.

Situacija neramina Vytauto Didžiojo progimnazijos kolektyvą. Jei nepavyks tėvų įtikinti ar kitaip priversti vaikus leisti į šią mokyklą, pasekmės gali būti liūdnos, vaikų trūktų visą progimnazijos mokymo ciklą – aštuonerius metus.

Mojuoja įstatymu

Į seniai liepsnomis dangų laižantį mokyklų problemų gaisrą pagaliau viešai dėmesį atkreipti priversta savivaldybė. Interneto svetainėje paskelbtame pranešime visuomenei teigiama, kad šių metų kovo 28 d. Jurbarko r. savivaldybės tarybos sprendimu leista Naujamiesčio ir Vytauto Didžiojo progimnazijoms komplektuoti po tris pirmas klases. Gegužės mėnesį paaiškėjo, kad Jurbarko Naujamiesčio progimnazijoje yra pateikta daugiau tėvų prašymų, todėl ne visi mokiniai patektų į planuojamas formuoti tris klases. Tėvai kreipėsi į progimnazijos direktorę laukdami atsakymo dėl ketvirtos klasės formavimo.

Gavęs šią informaciją Švietimo, kultūros ir sporto skyrius atliko analizę ir nustatė, kad daugiau nei 20 pateiktų tėvų prašymų neatitinka nustatytos tvarkos, nes šeimos gyvena ne šiai mokyklai priskirtoje miesto teritorijoje. Švietimo įstatymo 29 straipsnio 3 dalis numato, kad į savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklą pirmumo teise turi būti priimamas asmuo, gyvenantis mokyklos savininko teises ir pareigas įgyvendinančios institucijos tai mokyklai priskirtoje aptarnavimo teritorijoje. Tėvų (globėjų, rūpintojų) ir vaiko pageidavimu vaikas gali būti priimtas į kitą bendrojo ugdymo mokyklą, bet tik tuo atveju, jeigu joje yra laisvų vietų. Tačiau šių nuostatų tėvai girdėti nenori. Jie kalba apie teisę pasirinkti mokyklą, o valdininkams ir politikams siūlo aiškintis priežastis, kodėl į vieną mokyklą vaikai netelpa, o kita nesurenka leisto vaikų skaičiaus.

Išėjo be atsakymų

Birželio 6-ąją Naujamiesčio progimnazijoje vyko tėvų, abiejų mokyklų vadovų ir rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus atstovų susitikimas. Į tėvams itin svarbią diskusiją neatvyko nė vienas vienokį ar kitokį sprendimą turėsiantis priimti politikas. Valdančiosios koalicijos nariai tuo metu skubėjo į Smalininkuose vykusį politikų vakarėlį. Nepasirodė ir nė vienas opozicijos narys.

Susirinkusių tėvų veiduose aiškiai matėsi rūpestis. Todėl tik prasidėjusi diskusija greitai tapo karšta ir sunkiai valdoma. Tėvai reikalavo aiškių atsakymų, ar jų vaikai pateks į norimą mokyklą, bet nieko aiškaus neišgirdo. Savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Jolita Jablonskienė tegalėjo pasakyti, kad problema bus sprendžiama įstatymų numatyta tvarka. 

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba prenumeruokite elektroninę versiją.« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook