Balsavimas

Ar patiko miesto šventė?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Mikriukų išlikimo planas – tik pačios bendrovės reikalas

Mikriukų išlikimo planas – tik pačios bendrovės reikalas (6)

2018-07-11

Nors UAB „Jurbarko mažieji autobusai“ turi savo stovėjimo aikštelę, po konkurso bendrovės autobusai privalo keleivius vežti iš Jurbarko autobusų stoties ir kas mėnesį sumokėti nemenką mokestį. L. Pilecko nuotr.

Birželį savivaldybė ir UAB „Jurbarko mažieji autobusai“ pasirašė net dvi sutartis, kurios turėtų garantuoti ne tik paslaugą mikriukais įpratusiems važiuoti keleiviams, bet ir leisti be įtampos dirbti įmonei. Tačiau nei bendrovės administracijos, nei bene dvidešimt jos darbuotojų ramybė neaplankė. Priešingai – kartu su naujomis sutartimis užgriuvo gana rimtos finansinės bėdos.

Konkursą laimėjo

UAB „Jurbarko mažieji autobusai“ direktorė Meda Alksnienė pastaraisiais metais dėl bendrovės tolimesnės veiklos su savivaldybės vadovais kalbėjosi ir gražiuoju, ir teismų kalba. Savivaldybė laikėsi savo ir siekė vienam populiariausių, tuo pačiu ir pelningiausių, vietinio susisiekimo maršrutu Jurbarkas-Kaunas-Jurbarkas skelbti konkursą. Nors beveik du dešimtmečius šiuo maršrutu keleivius vežė „Jurbarko mažieji autobusai“, buvo nuspręsta galimus konkurencinius reikalus sureguliuoti teisiškai. Esą teisinio reglamentavimo pritrūko bendrovės veikloje. Ir tuomet kilo daug diskusijų dėl rajono valdžios požiūrio į vietinį verslą, pagalbos išlaikant darbo vietas. Tačiau be jokių išlygų buvo pasiremta Konkurencijos tarybos rekomendacija rengti konkursą, o būsimo konkurso sąlygos sprendimo projekto pavidalu atsidūrė rajono tarybos darbotvarkėje. Tiesa, dėl tų sąlygų politikai gan rimtai susirėmė su savivaldybės administracijos specialistais, ir nors ne pirmu bandymu, sprendimo nepriėmė, konkurso sąlygas taryba patvirtino 2017 m. spalio 26 d.

Remiantis rajono tarybos sprendimu, buvo atlikti ir viešieji pirkimai. UAB „Jurbarko mažieji autobusai“ konkursą laimėjo pasiūliusi mažiausią kainą – vos 0,04 Eur už vieną keleivio kilometrą. Bendrovės vadovė M. Alksnienė sako, kad labai rizikavo siūlydami tokią mažą kainą, tačiau kitos išeities neturėjo. Jos įsitikinimu, pasiūlę nors centu didesnę kainą konkurso būtų nelaimėję, o praradus maršrutą tektų atleisti ir darbuotojus. Rizika pasiteisino, tačiau iškilo ir daug klaustukų.

Sąlygos – kitos

Nors maršrutas liko tas pats, ir mikriukai iš Jurbarko į Kauną rieda, tačiau sąlygos pasikeitė ne tik vežėjui, bet ir keleiviams. Laimėjusi konkursą bendrovė keleivius veža už tikrai mažą kainą. Važiuojantys vietinio reguliaraus susisiekimo maršrutu JurbarkasKaunas-Jurbarkas moka nedaug, o jei turi teisę į kelionės nuolaidą – iš viso keliauja kone už dyką. Tačiau ne viskas taip puiku.

Daugiau skaitykite laikraštyje.

„ŠVIESOS“ inform.« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook