Mokyklų klasių skaičius į sprendimus gula iš svajonių

Mokyklų klasių skaičius į sprendimus gula iš svajonių (5)

2020-06-01

Mokykloms priskirtas aptarnavimo teritorijas meras Skirmantas Mockevičius linkęs ignoruoti ir pabrėžia tėvų teisę pasirinkti bet kurią rajono švietimo įstaigą, o Jolita Jablonskienė primygtinai siūlo atsižvelgti į įstatymus ir savivaldybės tarybos priimtus sprendimus. J. Stanaitienės nuotr.

Kiekvieną pavasarį savivaldybės taryba privalo nustatyti klasių ir mokinių skaičių rajono bendrojo ir ikimokyklinio ugdymo įstaigose rudenį prasidėsiantiems mokslo metams. Šiemet dėl ekstremaliosios padėties tai leista atlikti pora mėnesių vėliau – iki gegužės 31 d., tačiau ir papildomas laikas nepadėjo savivaldybės vadovams ir specialistams rasti vieningos nuomonės – pastaruoju metu jau tapo įprasta, kad švietimo klausimai skelia žiežirbas.

Mažės vaikų ir klasių

Pagal savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus prognozes, 2020-2021 mokslo metais rajono švietimo įstaigas lankys 3496 ugdytiniai – 47 moksleiviais mažiau nei besibaigiančiaisiais.

2019-2020 mokslo metais ugdymo įstaigose buvo suformuotos 207 klasės, kitiems metams numatyta septyniais komplektais mažiau, tačiau paskutinę akimirką apsispręsta tris klasių komplektus palikti Veliuonos Antano ir Jono Juškų gimnazijos Juodaičių skyriuje.

Planuojamas moksleivių ir klasių skaičius nustatomas atsižvelgiant į mokyklų vadovų pateiktus statistinius duomenis.

Pasak savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjos Jolitos Jablonskienės, sprendime surašyti skaičiai – švietimo įstaigų vadovų svajonės ir norai, kurie gali gerokai skirtis nuo realybės.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba užsisakę elektroninę versiją.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook