Naujoji tarybos dauguma imasi valdžios kėdžių (video)

Naujoji tarybos dauguma imasi valdžios kėdžių (video) (4)

2020-08-29

Apie naujai formuojamą daugumą pranešę trylika tarybos narių pareikalavo rugsėjo 10-ąją sušaukti neeilinį posėdį, kuriame balsuos dėl nepasitikėjimo vicemeru ir savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju. J. Stanaitienės nuotr.

Ketvirtadienį vykusio savivaldybės tarybos posėdžio pradžioje meras pateikė informaciją apie jau anksčiau gautą socialdemokratų frakcijos pranešimą dėl pasitraukimo iš koalicijos ir trylikos politikų apsisprendimą formuoti naują daugumą. Buvusi opozicija nusiteikusi ryžtingai – inicijuoja interpeliacijas dviem rajono vadovams ir siekia panaikinti Tarybos ir mero sekretoriatą.

Naujajai daugumai priklausantys tarybos nariai raštu pareikalavo rugsėjo 10 d. sušaukti neeilinį savivaldybės tarybos posėdį, kuriame būtų svarstomas klausimas dėl nepasitikėjimo savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju Leonu Greičiumi ir mero pavaduotoju Daivaru Rybakovu.

Abu – ir konservatorius D. Rybakovas, ir socialdarbiečiams atstovaujantis L. Greičius į postus buvo deleguoti valdančiosios koalicijos.

Ši buvo sudaryta iškart po 2019 m. savivaldybių tarybų rinkimų.

Apsisprendimą eiti viena kryptimi parašais tuomet patvirtino tiesioginius mero rinkimus laimėjęs S. Mockevičius, daugiausia – penkis mandatus gavę konservatoriai, tris vietas gavę socialdemokratai, dvi – partijos Tvarka ir teisingumas nariai, po vieną – socialdarbiečiai ir Darbo partija.

Vėliau prie valdančiųjų prisijungė liberalus palikusi Liudmila Norkaitienė. Sudaryta dauguma pasidalijo ir valdžią. Be jau minėto vicemero D. Rybakovo, savo dalį atsiėmė socialdemokratai, užsitikrinę savivaldybės administracijos direktoriaus postą.

Į jį buvo deleguota Vida Rekešienė, tačiau ir ji, ir jos pavaduotojas Darius Juodaitis iš pareigų buvo atstatydinti pareiškus nepasitikėjimą.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba užsisakę elektroninę versiją« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook