Balsavimas

Artėja Seimo rinkimai. Ar domitės kandidatų veikla?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Nepaklusnūs mažyliai auklėjami antausiais?

Nepaklusnūs mažyliai auklėjami antausiais? (0)

2011-08-22

Patikėję vaikus ikimokyklinei ugdymo įstaigai, tėvai tikisi, kad jų atžalos bus visiškai saugios. Vis dėlto nėra taisyklės be išimties. Praėjusią savaitę vienas iš „Ąžuoliuko” darželio-mokyklos ugdytinių pasiskundė tėvams, kad auklėtoja jį mušė per veiduką. konflikto rezultatas – sulaužyti akinukai.

Jurbarkiečio D. K. sūnus nuo rugsėjo darželyje lanko parengiamąją grupę. Tėvas tvirtina ne kartą jautęs nepasitenkinimą auklėtoja, nes nuolat girdėdavo, kad jo sūnus nemokša, niekam tikęs, nepaklusnus ir nevaldomas.
„Auklėtoja žino, kad mūsų vaikas turi lengvą negalią, dėl to jam reikia ypatingos atidos ir kantrybės, bet vietoj supratimo ir nuraminimo ji skatindavo neigiamas sūnaus emocijas”, – skundėsi tėvas. Niekada darželiui jokių pretenzijų nereiškęs jurbarkietis ketvirtadienį buvo šokiruotas, kai septynmetis sūnus papasakojo, kad parengiamosios auklėtoja jam sudavė per veiduką ir sulaužė akinius, nes jis nemokėjo gražiai sutvarkyti žaisliukų. Tuo metu kiti grupės vaikai, pasak tėvo, valgė vakarienę ir atidžiai stebėjo, kas vyksta. „Sūnus pasakojo, kad kai auklėtoja jam sudavė, visi juokėsi. Tai buvo skaudžiausia”, – neslėpė apmaudo jurbarkietis.
Kad auklėtoja vaiką mušė per veidą, jurbarkiečiui patvirtino ir jo sūnaus grupės draugai, todėl jau kitą rytą darželio-mokyklos direktorės pavaduotojai Silvai Rozgienei jis įteikė prašymą atlikti tarnybinį patikrinimą dėl auklėtojos darbo metodų ir apie incidentą pranešė savivaldybės administracijos Švietimo skyriui.
„Ąžuoliuko” direktorės pavaduotoja Silva Rozgienė penktadienį tikino apie įvykį nieko negalinti pasakyti.
„Antradienį grįš direktorė ir ištirs, kas atsitiko. Dirbdama darželyje 40 metų nė karto negirdėjau, kad kuri nors auklėtoja muštų vaikus – niekada to nepastebėjau ir niekas tokių veiksmų netoleruotų. Pagaliau jei taip būtų, vaikai nenorėtų eiti į darželį. Patikėkite, yra atvirkščiai”, – įtikinėjo S. Rozgienė.
Direktorės pavaduotoja teigė girdėjusi, kad vaikas pats puolė mušti auklėtoją, o darbuotoja tik sugriebė mažyliui už rankos – tada ir nukrito akinukai. Tą patį tvirtina ir auklėtoja A. S., ir ketvirtadienio popietę darželyje dirbusi auklėtojos padėjėja.
Antradienį iš atostogų sugrįžusi darželio-mokyklos direktorė Nijolė Blažaitienė įsitikinusi, kad konflikto tarp auklėtojos, vaiko ir tėvų galėjo nebūti.
„Kol kas nežinau, kaip išsiaiškinti, ar auklėtoja naudojo smurtą, tačiau faktas, kad ji turėjo suvaldyti situaciją ir neįsivelti į konfliktą. Dėl to darželio kolektyvo vardu atsiprašiau tėvo, o kaip bus pasielgta su auklėtoja, priklausys nuo tyrimo rezultatų. Nenorėčiau tikėti, kad ji tikrai sudavė vaikui”, – tikino N. Blažaitienė.
Smurtu apkaltinta parengiamosios grupės auklėtoja A. S. turi metodininko kvalifikaciją, o pedagoginį darbą dirba 30 metų.

„ŠVIESOS” inform.

« Atgal

Naujausias numeris

Naujienlaiškis

Facebook

„Šviesos“ draugai rekomenduoja!