Balsavimas

Ar pritariate kačių šėrimui prie daugiabučių?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Nuo legioneliozės apsaugos tinkama vandens temperatūra

Nuo legioneliozės apsaugos tinkama vandens temperatūra (1)

2017-03-18

Pasak Visuomenės sveikatos centro specialistės Aurelijos Valiokienės, pernai vienam gyventojui susirgus legionelioze ligos židinys nebuvo nustatytas, o UAB „Jurbarko komunalininkas“ direktoriaus pavaduotojas Vytautas Stulgaitis tvirtina, kad bendrovės prižiūrimų namų gyventojai gali būti ramūs – palaikoma tinkama vandens temperatūra garantuoja apsaugą nuo pavojingų bakterijų. J. Stanaitienės nuotr.

Jau porą savaičių vilniečius į neviltį varo pavojingos infekcinės ligos – legioneliozės protrūkis. Liga jau nusinešė trijų žmonių gyvybes. Sunerimę ir jurbarkie- čiai – gyventojai nori žinoti ar savo mieste yra saugūs.

Termošoko dar nereikia

Centralizuotą karštą vandenį gaunančius gyventojus greičiausiai nuramintų termošokas – stipriai sukelta vandens temperatūra, sunaikinanti pavojingas bakterijas. Tačiau ir šilumos tiekėjai, ir daugiausia namų prižiūrinčio administratoriaus „Jurbarko komunalininkas“ specialistai įsitikinę, kad terminė dezinfekcija Jurbarke nebūtina.

Pasak bendrovės „Kauno energija“ Jurbarko šilumos tinklų direktoriaus Dariaus Virvilo, tiekiamo iš katilinės termofikato (šilumos energijos nešėjo) centriniuose šilumos tinkluose temperatūra yra palaikoma pagal suderintą su Jurbarko r. savivaldybės administracija grafiką ir svyruoja nuo 70 iki 85° C. Tai priklauso nuo lauko oro temperatūros. Šiuo metu šilumnešio temperatūra yra apie 71° C. Tokia temperatūra tiekimo tinkle palaikoma visą šildymo sezoną, o karšto vandens temperatūrą galima sukelti iki 66° C.

Jurbarko šilumos tinklai prevencijos dėl legioneliozės neatlieka, nes ligos sukėlėjai gyvuoja namų ir kitų pastatų karšto vandens tiekimo sistemose. Šios dvi sistemos Jurbarko daugiabučiuose yra atskirtos, o šiluminė energija iš vienos sistemos kitai perduodama per tarpinį šilumokaitį. „Į centrinius šilumos tinklus legioneliozės sukėlėjai patekti ir plisti per ją negali. Be to, ir pati termofikato temperatūra yra per didelė, netinkama veistis šiems sukėlėjams“, – tvirtina D. Virvilas.

Karštas vanduo yra ruošiamas gyvenamųjų namų šilumos punktuose, pašildant šaltą vandenį iki reikiamos temperatūros. „Jurbarko šilumos tinklai neaptarnauja ir neprižiūri namų šiluminių punktų. Gyvenamuosiuose namuose karš- to vandens ruošimo įrenginius ir tiekiamo vandens temperatūrą privalo prižiūrėti jų administratoriai“, – sako D. Virvilas.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba prenumeruokite elektroninę versiją čia.
 
„Šviesos“ inform.« Back

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook