Balsavimas

Ar tenkina požeminių šiukšlių aikštelių įrengimo kokybė?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Opozicija ir valdžia susikibo dėl papildomo etato

Opozicija ir valdžia susikibo dėl papildomo etato (5)

2019-10-22

Teisės ir civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Rūta Vančienė gynė sprendimo projektą ir bandė įrodyti, kad padidės tik etatų, bet ne darbuotojų skaičius. J. Pileckienės nuotr.

Spalio 11 d. vykusiame savivaldybės tarybos neeiliniame posėdyje buvo svarstomas klausimas dėl papildomo etato Tarybos ir mero sekretoriate. Opozicija ir valdantieji stojo į priešingas puses: vieni kalbėjo apie pinigų švaistymą, kiti – apie nuolat didėjantį darbo krūvį.

Praėjusią kadenciją įsteigtame Jurbarko r. savivaldybės tarybos ir mero sekretoriate dirbo trys darbuotojos.

Mero politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojo statusą turinčias vedėjos pareigas pagal valdančiosios daugumos postų dalybas užėmė partijai Tvarka ir teisingumas atstovaujanti Genė Gudaitienė.

Vedėja turėjo dvi pavaldines: vieną teisininkę valstybės karjeros tarnautoją ir vieną darbuotoją, dirbančią pagal darbo sutartį.

Šią kadenciją sekretoriatą rinkiminės permainos palietė nedaug – merui išsaugojus postą liko ir ta pati vedėja.

Tačiau darbą sutrikdė pasikeitusios vienos darbuotojos šeimyninės aplinkybės, moteris išėjo į vaiko auginimo atostogas.

Likus tik vedėjai ir viešųjų ryšių specialistei darbo vis daugėjo, o pakaitinio valstybės tarnautojo rasti nepavyko. Į pakaitinio Tarybos ir mero sekretoriato vyriausiojo specialisto pareigas atranka buvo paskelbta net du kartus – liepos 3 d. ir rugpjūčio 26 d., tačiau neatsirado nė vieno pretendento, nors antrąkart skelbiant konkursą šioms pareigoms užimti buvo sumažinti reikalavimai.

Neįvykus ir antrajai atrankai, valdžia nutarė nenaikinant vyr. specialisto pareigybės, o įsteigti papildomą etatą darbuotojui pagal darbo sutartį.

Sprendimo rajono valdžia neatidėliojo ir į darbotvarkę įtraukė net nelaukdami eilinio savivaldybės tarybos posėdžio – šis klausimas svarstytas neeiliniame posėdyje.

Valdančiajai daugumai oponuojantys tarybos nariai dėl naujai steigiamo etato negailėjo priekaištų.

„Nesteikime papildomai etatų. Nepavyko konkursas du kartus, skelbkime trečią kartą. Kas per skuba, kad klausimą reikia traukti į neeilinį posėdį“, – klausė tarybos narys Donatas Jackis.

Tarybos narė Zita Sorokienė kvietė ne naujus etatus steigti, o kantriai dirbti, kad būtų padengtos skolos biudžetui dėl plačiai nuskambėjusios Naujamiesčio progimnazijos stadiono istorijos.

„Nuskambėjom dėl biudžeto nuostolių. Ar dar kartą norim parodyti, kad nesiskaitome su rajono biudžeto pinigais“, – kalbėjo Z. Sorokienė.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba užsisakykite elektroninę prenumeratą.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook