Balsavimas

Ar STT įtarimų sulaukę ir nuo pareigų nušalinti savivaldybės administracijos vadovai turėtų atsistatydinti?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Opozicija siekia atstatydinti administracijos vadovus

Opozicija siekia atstatydinti administracijos vadovus (20)

2019-08-07

Meras Skirmantas Mockevičius dievagojasi, kad apie Jurbarko Naujamiesčio progimnazijos sporto aikštyno atnaujinimo reikalus nieko nežinojo, tačiau tarybos opozicija tuo netiki, nes prigavo meluojant – rajono vadovas savo 2018 m. veiklos ataskaitoje jau pasidžiaugė, kad mokyklos stadionas yra pabaigtas. J. Pileckienės nuotr

Praėjusią savaitę Kauno apylinkės teismo Kauno rūmai vieną po kito nuo pareigų trims mėnesiams nušalino abu savivaldybės administracijos vadovus. Pagal Specialiųjų tyrimų tarnybos pranešimą, administracijos direktorei Vidai Rekešienei ir jos pavaduotojui Dariui Juodaičiui pareikšti įtarimai dėl piktnaudžiavimo, dokumentų suklastojimo bei turto iššvaistymo.

Nutylėta problema sprogo

Jurbarko Naujamiesčio progimnazijos sporto aikštyno projektui savivaldybės taryba pritarė dar 2017 m. Į Švietimo įstaigų sporto aikštynų atnaujinimo programą patekęs stadionas turėjo pasikeisti iš esmės, tačiau pernai spalio 2 d. pasirašę sutartį su viešąjį pirkimą laimėjusia UAB „Voverės namai“, savivaldybės vadovai apie abejonių keliantį lėšų panaudojimo terminą bent jau garsiai nekalbėjo, nors iki metų pabaigos buvo telikę vos keli rudens ir žiemos mėnesiai, mažiausiai tinkami tokiems darbams. Apie 300 tūkst. eurų siekiantis projektas finansuotas Valstybės investicijų programos ir Jurbarko r. biudžeto lėšomis. Manoma, kad UAB „Voverės namai“ atliko darbų už 90 tūkst. eurų. Dar 180 tūkst. eurų savivaldybė bendrovei galėjo pervesti už neatliktus darbus pagal suklastotus darbų aktus.

Šiemet mokyklos stadione bendrovės darbininkų savivaldybė jau nesulaukė. Nors „Voverės namus“ esą judino raštais, ieškojo telefonais ir vyko į Vilnių, kur įsikūrusi ši bendrovė, rezultatas liko tas pats – pinigai sumokėti, darbai neatlikti ir jokių požymių, kad juos ketintų tęsti. Tai ir buvo priežastis, dėl kurios praėjusią savaitę STT sulaikė administracijos direktorės pavaduotoją, o vėliau ir jis, ir savivaldybės administracijos vadovė buvo nušalinti nuo pareigų.

Sukvietė pasitarti

Nors problemos dėl stadiono valdžiai buvo žinomos, pasitarti su rajono taryba meras Skirmantas Mockevičius ryžosi net ne po STT pareigūnų vizito, o paaiškėjus, kad po teismo priimtų nutarčių neliko administracijos vadovų. Penktadienį darbo pabaigoje sukviesti rajono tarybos nariai iš mero išgirdo tris pagrindinius dalykus. Pirma, meras ragino neteisti ir nekaltinti įtarimų sulaukusių darbuotojų, nes tai ikiteisminio tyrimo pareigūnų ir teismų reikalas. Antra, S. Mockevičius dievagojosi, kad nieko apie projekto sunkumus ir piniginius reikalaus jis nežinojo. Trečia – prašė pritarimo skelbti naują darbų pirkimą ir užbaigti stadioną iš savivaldybės pinigų.

Visą publikaciją apie įtarimus savivaldybės vadovams skaitykite laikraštyje arba prenumeruokite elektroninę versiją.

Taip pat skaitykite:

Sulaikytas aukštas savivaldybės administracijos pareigūnas (papildyta STT komentaru) 

Už stadioną sumokėta – darbai iš vietos nejuda« Atgal

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook