Balsavimas

Ar pritartumėte Vidos Rekešienės ir Dariaus Juodaičio grįžimui į rajono politiką?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Parama vaikams pirmiausia turi pasirūpinti tėvai

Parama vaikams pirmiausia turi pasirūpinti tėvai (0)

2019-08-17

Sunkiai besiverčiančios šeimos į seniūnijas gali kreiptis dėl nemokamo maitinimo moksleiviams, paramos įsigyjant mokinio reikmenis, kiekvieną vaiką kas mėnesį pasiekia vaiko pinigai, o nuo rugsėjo gausios ir neįgalų vaiką auginančios šeimos galės pasinaudoti ir Šeimos kortelės teikiamomis lengvatomis.

Baigiantis vasaros atostogoms pats metas pasirūpinti šeimai ir vaikams skiriama valstybės parama – pateikti prašymus vaikų nemokamam maitinimui mokykloje ir paramai mokinio reikmenims. Dar atsiranda šeimų, nesusitvarkiusių dokumentų gauti taip vadinamus vaiko pinigus, o nuo rugsėjo bus galima pasinaudoti ir Šeimos kortelės suteikiamomis nuolaidomis. Kad laiku gautų paramą, atsakingi tėvai, turintys dėl jos kreiptis į seniūniją ar dokumentus pateikti elektroniniu būdu.

Prieš mokyklą

Artėjant mokslo metams, svarbiausia susitvarkyti dokumentus nemokamiems vaiko pietums bei pinigams, skirtiems mokykliniams reikmenims įsigyti. Tai padaryti galima jau nuo liepos 1 d., tačiau tėvai neskuba. „Kasmet gaunančiųjų paramą vaikų mažėja. Greičiausiai todėl, kad mažėja ir pačių vaikų mokyklose. Tačiau nemažai tėvų tik po rugsėjo 1-osios „atsibunda“, kai kiti vaikai gauna maitinimą mokykloje, o jų vaikas ne. Reikėtų prašymus dėl nemokamų pietų pateikti kuo anksčiau, nes, kol sprendimas pasieks mokyklą, dar praeis šiek tiek laiko“, – primena Jurbarko r. savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vyriausioji specialistė Inga Kornikaitė.

Nuo prašymų priėmimo pradžios iki rugpjūčio 1 d. socialinė parama mokiniams skirta 194 šeimoms, kuriose auga 369 vaikai. Pernai per tą patį laikotarpį į seniūnijas kreipėsi ir prašymus dėl paramos 609 moksleiviams pateikė 314 šeimų. Praėjusį pavasarį nemokamo maitinimo paslauga buvo teikiama apie 950 Jurbarko r. savivaldybės moksleivių.

„Tėvams svarbu žinoti, kad dėl paramos mokinio reikmenims įsigyti bus galima kreiptis tik iki spalio 5 d., todėl reikėtų nedelsti. Ji skiriama vienam vaikui vieną kartą per mokslo metus. Dėl nemokamo maitinimo galima kreiptis visus metus, jei pablogėja šeimos materialinė padėtis, sumažėja pajamos“, – primena I. Kornikaitė. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija planuoja, kad naujais mokslo metais paramą gaus apie 55 tūkst. moksleivių.

Pilnos publikacijos - laikraštyje ir elektroninės prenumeratos prenumeratoriams.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook