Pasiūlyta kompensavimo tvarka pedagogai suabejojo

Pasiūlyta kompensavimo tvarka pedagogai suabejojo (2)

2020-04-22

Apie pusantro šimto Jurbarko r. ugdymo įstaigų pedagogų į darbą važiuoja nuo 5 iki 150 kilometrų, tikimasi, kad iki rudens bus išspręstas išlaidų už keliones kompensavimo klausimas. L. Pilecko nuotr.

Apmokėjimo mokytojams už važiavimą į darbą problema iš vietos nepajudėjo. Nors balandžio 9 d. Jurbarko r. savivaldybės tarybos posėdyje šis į darbotvarkę įtrauktas klausimas nebuvo svarstomas, yra vilties, kad politikams ir profesinei sąjungai pavyks susitarti ir po karantino į mokyklas sugrįžusiems pedagogams kelionės išlaidos bus kompensuojamos.

Važinėjančiųjų daug

Jurbarko r. mokyklose šiais mokslo metais dirba kiek daugiau nei 400 pedagogų, beveik pusė jų į darbą važiuoja nuo keleto iki pusantro šimto kilometrų. Kelionės išlaidos mokytojams nekompensuojamos.

„Važinėjančių 148 mokytojai. Ir netgi daugiau būtų, jei skaičiuotume nuo pirmo kilometro“, – sakė savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Jolita Jablonskienė. Šiais mokslo metais, 2019 m. spalio 1 d. duomenimis, Jurbarko r. mokyklose dirba 409 pedagoginiai darbuotojai.

Rengiant švietimo įstaigų darbuotojų važiavimo išlaidų kompensavimo tvarkos aprašą, pagal mokyklų vadovų pateiktus duomenis suskaičiuoti tik tie pedagogai, kuriems į darbą – toliau nei penki kilometrai, ir numatyta apmokėti keliones tik nuo šeštojo kilometro.

Tame pat apraše teigiama, kad pastaraisiais metais savivaldybės švietimo įstaigose daugėja darbuotojų, kurie į darbą atvyksta iš kitų rajono vietovių.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba užsisakę elektroninę versiją.« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook