Pirmi patrankos šūviai baigėsi ikiteisminiu tyrimu (video)

Pirmi patrankos šūviai baigėsi ikiteisminiu tyrimu (video) (8)

2020-07-18

Raudonės seniūno Česlovo Meškausko iniciatyva miestelis turi senovinę patranką, tačiau jos šūviai per šventes ar kitomis progomis gali baigtis teisiamųjų suole. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) laikus menančio pabūklo kopiją ir jo panaudojimą liepos 6-ąją policija įvertino ikiteisminiu tyrimu. Jei ekspertai nustatytų, kad patranka gali būti naudojama kaip ginklas, ją pagaminusios kompanijos lauktų griežtos bausmės.

Paįvairino šventę

Oficialiai pirmą kartą patranka prie Raudonės pilies iššovė minint Valstybės dieną, liepos 6-ąją, per tikrai gražią kultūros ir bibliotekos darbuotojų bei kelių seniūnijos bendruomenių surengtą šventę.

Nuskambėjus Tautiškai giesmei iš patrankos iššauta salvė už Tėvynę.

Raudonės seniūnas Č. Meškauskas susirinkusiems raudoniškiams ir svečiams pristatė patrankos gamintojus ir nuoširdžiai jiems padėkojo.

Žmonėms buvo pristatytas ne tik pabūklas, bet ir įsigyta LDK laikų karių apranga, šarvai, ginkluotė. Šiais atributais pasipuošė patrankos įgula.

Organizatoriai iš savadarbio pabūklo šovė mažiausiai dukart – ją išbandydami šventės išvakarėse ir Valstybės dieną, po tradicinės himno giedojimo akcijos.

Sulaukė pareiškimo

Raudonės pilies kieme nuaidėjęs šūvis patiko ne visiems. Policija sulaukė pareiškimo su prašymu įvertinti, ar patrankos gamyba ir jos naudojimas nepažeidžia Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba užsisakę elektroninę versiją« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook