Prie starto linijos rikiuojasi rinkimų dalyviai

Prie starto linijos rikiuojasi rinkimų dalyviai (12)

2018-12-12

Didžioji dalis šios kadencijos savivaldybės tarybos narių vėl ketina dalyvauti rinkimuose ir yra pirmuosiuose sąrašų penketukuose. J. Pileckienės nuotr

Gruodžio 10-oji buvo paskutinė diena, kai rinkimų komitetai ar savarankiški politinės kampanijos dalyviai Vyriausiajai rinkimų komisijai galėjo deklaruoti ketinimus dalyvauti 2019 m. savivaldos rinkimuose. 

Ateinančių metų kovo 3 d. vyksiančiuose savivaldybių tarybų rinkimuose Jurbarko r. rinkimų apygardoje dėl mandatų kovos Darbo partija, Liberalų sąjūdis, Socialdemokratų darbo partija ir Socialdemokratų partija, Tėvynės sąjunga–Lietuvos krikščionys demokratai, Valstiečių ir žaliųjų sąjunga, partija Tvarka ir teisingumas. VRK įregistruoti du visuomeniniai rinkimų komitetai - „Jurbarko kraštui“ ir „K. Šimkaus komanda „Už Jurbarko kraštą“. Savarankiškai kandidatu į tarybos narius-merus save vėl išsikėlė Skirmantas Mockevičius.

Iki gruodžio 28 d. galimi kandidatai tvarkys šūsnis pareiškinių dokumentų ir tik juos pristačius VRK paaiškės kandidatų į savivaldybių tarybas sąrašai ir pretendentai į merus.

Naujų pavardžių nedaug

Kandidatų sąrašą pirmieji viešai pristatė rajono konservatoriai. Nors pakvietę į susitikimą Jurbarko viešojoje bibliotekoje didelio rinkėjų dėmesio nesulaukė, bet žinią jiems pasiuntė. Kovoje dėl rajono vadovo posto politinę sėkmę bandys Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Jurbarko skyriaus pirmininkas Daivaras Rybakovas. Pirmajame sąrašo penketuke naujų pavardžių beveik nėra – pirmu numeriu, kaip ir dera skyriaus pirmininkui, įrašytas D. Rybakovas.

Antras – Jurbarko r. savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojas Darius Juodaitis, trečioji pozicija patikėta Seimo nario Audroniaus Ažubalio padėjėjui Gražvydui Ažnai, po jo – savivaldybės tarybos nariai Audronė Kurienė ir Egidijus Giedraitis.

Socialdemokratų sąrašą pradeda partijos Jurbarko r. skyriaus pirmininkas Audronis Zairys. Jis patvirtintas ir kandidatu į tarybos narius-merus. Antras socialdemokratų sąraše aktyviu partiečiu per gan trumpą laiką tapęs buvęs Darbo partijos Jurbarko skyriaus įkūrėjas ir ilgametis pirmininkas Romansas Dragūnavičius. Trečia – savivaldybės tarybos narė Ilona Pocienė, ketvirtas – Aivaras Šlekys. Pirmąjį penketuką užbaigia savivaldybės administracijos direktorė Vida Rekešienė, per praėjusius savivaldos rinkimus buvusi pačiame socialdemokratų sąrašo viršuje ir kandidatavusi į tarybos narius-merus.

Nors dar laukia partijos valdybos posėdis, tvirtą sąrašo penketuką įvardija Liberalų sąjūdžio Jurbarko r. skyrius. Jame – keturi iš dabar savivaldybės taryboje dirbančių politikų: skyriaus pirmininkas Gvidas Byčius, Vidmantas Juzėnas, Liudmila Norkaitienė ir Remigijus Brazaitis. Į pirmąjį penketuką patenka Osvaldas Kasputis. Kandidatu į savivaldybės tarybos narius-merus liberalai kelia Seimo narį, buvusį rajono merą Ričardą Jušką, tačiau jis nekandidatuos bendrame liberalų sąraše.

Partijos Tvarka ir teisingumas Jurbarko r. skyriaus pirmininkas Algirdas Gudaitis lieka kandidatu į rajono merus ir ves į rinkimus skyriaus komandą. Tačiau sukonkretinti sąrašo pirmojo penketuko dar neskubėjo. Partija Tvarka ir teisingumas šią kadenciją rajono taryboje turi du mandatus, kuriuos iškovojo daugiausia balsų surinkęs A. Gudaitis ir jo sutuoktinė Genė Gudaitienė. Mandato atsisakius dėl Tarybos ir mero sekretoriato vedėjos pareigų, G. Gudaitienę taryboje pakeitė šeimyniniais ryšiais siejama Vilija Zokaitienė.

Rinkiminio sąrašo kol kas neskelbia Darbo partijos Jurbarko skyrius. Pasak skyriaus pirmininkės Vilmos Venslauskienės, ateinantį savaitgalį turėtų rinktis skyriaus taryba ir sudėlioti galutinį sąrašą, patvirtinti kandidatą į savivaldybės tarybos narius-merus.

Darbo partijos Jurbarko r. skyrius šią kadenciją patyrė nemažai praradimų. „Darbiečius“ paliko ne tik vietą socialdemokratų sąraše užsitikrinęs R. Dragūnavičius, bet ir antruoju numeriu į rinkimus ėjęs Saulius Lapėnas. Jam buvo patikėtos vicemero pareigos, tačiau net palikęs partijos gretas posto neatsisakė ir kartu su R. Dragūnavičiumi prisidėjo prie savivaldybės tarybos socialdemokratų frakcijos. Darbo partijos Jurbarko r. skyriaus gretose neliko ir mandatą iškovojusio Petro Vainausko, pasitraukė Vidmanta Marcinkevičienė, Vilma ir Arūnas Čepuliai, taip pat buvę sąrašo viršuje.

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos Jurbarko r. skyriaus pirmininkas Donatas Jackis teigė, kad galutinio sąrašo dėlionei dar turi pora savaičių, todėl garsinti kandidatų į savivaldybės tarybą neskuba. Pasak D. Jackio, komandoje – ir politinės patirties turintys, ir nauji veidai, tačiau svarbiausia, kad dalyvaudami rinkimuose žmonės suprastų atsakomybę.

Nauji pavadinimai

Sąrašo dar nepaskelbė ir Socialdemokratų darbo partijos Jurbarko r. skyrius, vadovaujamas Gintaro Kaspučio. Skyriaus pirmininkas tikisi, kad pavyks sutelkti žmones, kuriems rūpi Jurbarko kraštas. Palyginti neseniai politinę veiklą rajone pradėjęs Socialdemokratų darbo partijos skyrius, pasak jo pirmininko, subūrė ryžtingus ir rajonui naudingų idėjų turinčius žmones. Bent jau kol kas skyrius planuoja kelti ir kandidatą į savivaldybės tarybos narius-merus.

Vyriausioji rinkimų komisija įregistravo du visuomeninius rinkimų komitetus, suformavusius sąrašus ir ketinančius dalyvauti savivaldos rinkimuose Jurbarko r. rinkimų apygardoje.

Rinkimų komitetui „K. Šimkaus komanda „Už Jurbarko kraštą“ vadovauja savivaldybės tarybos narys Kazimieras Šimkus. Buvęs socialdemokratas, partijos Jurbarko r. skyriaus pirmininkas, po praėjusių savivaldos rinkimų socialdemokratams su kitomis partijomis sudarius valdančiosios koalicijos sutartį, jos pasirašyti K. Šimkus nebuvo pakviestas. Tokia „nuobauda“ ne vienerius metus socialdemokratams atidavusiam K. Šimkui galėjo būti skirta už paramą liberalui Ričardui Juškai, siekusiam mero posto.

Kartu su K. Šimkumi rinkimų komitetą pasirinko ir praėjusią kadenciją savivaldybės administracijai vadovavęs P. Vainauskas. „Turime nemažai aktyvių žmonių, gerai žinančių rajono problemas, vertinamų už nuomonę ir aktyvumą bendruomenėse“, – sakė K. Šimkus.

Kandidato į merus šis komitetas nekels, o žinia, kad K. Šimkus pradėjo dirbti Seimo nario R. Juškos padėjėju-sekretoriumi, gali reikšti, kad komanda palaikys R. Juškos kandidatūrą.

Su Jurbarko vardu startuoja kitas rinkimų komitetas „Jurbarko kraštui“, kuriam vadovauja Jurbarko r. verslininkų organizacijos pirmininkas Gintaris Stoškus. 2015 m. savivaldos rinkimuose G. Stoškus atstovavo Lietuvos liaudies partijai, dabar jau pasitraukusiai iš politinės arenos. Partija rajono taryboje turėjo vieną mandatą, pagal gautus balsus tekusį Zitai Sorokienei. Savivaldybės tarybos narė Z. Sorokienė taip pat yra šio rinkimų komiteto iniciatorė. Pasak G. Stoškaus, į rinkimų komitetą atėjo dalis buvusių Lietuvos liaudies partijos narių, tačiau nemažai ir naujų žmonių. Komitetą pasirinko verslininkai Antanas Pocevičius, Antanas Grumuldis, sporto bendruomenei gerai žinomas Karolis Bauža. Kandidatu į tarybos narius-merus komitetas deleguoja G. Stoškų.

Mandatų nesieks

Tarp startavusių rinkimų dalyvių nėra visuomeninio rinkimų komiteto „Jaunoji karta“. Per praėjusius savivaldos rinkimus aktyviai įsiveržusi jaunų politikų komanda subyrėjo. Savivaldybės taryboje turėję dvi vietas, „Jaunosios kartos“ atstovai Saulius Meškauskas ir Donatas Ramanauskas iki aktyvių politikų neišaugo. Pasak S. Meškausko, šios kadencijos rajono tarybos darbas nepateisino jų lūkesčių. „Galbūt ir mes nepateisinome lūkesčių“, – svarstė S. Meškauskas. Jo nuomone, net ir būnant valdančiojoje daugumoje, daugeliu atvejų išsiskyrė nuomonės ir tikslai. „Jei tik sėdėti ir nieko nepakeisti, stebėti, kaip kiti meluoja ir tuo džiaugiasi – visa tai ne mums“, – sakė S. Meškauskas. Jis neatmetė galimybės sugrįžti į politiką, tačiau tai planuotų pasikeitus požiūriui, atėjus kitai politikų kartai, nebijančiai pokyčių. S. Meškauskas teigė, kad nei jis, nei D. Ramanauskas per ateinančius savivaldos rinkimus kitų partijų ar komitetų nariais tapti neketina.

Galutiniai kandidatų į savivaldybės tarybą sąrašai paaiškės gruodžio 28-ąją. Savivaldybių tarybų rinkimai vyks 2019 m. kovo 3 d.

Jolita Pileckienė« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook