Balsavimas

Ar palaikote sprendimą savavališkai įjungti apšvietimą Imsrės pėsčiųjų take?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Savivaldybės biudžeto trupinių ūkininkai atsisakė

Savivaldybės biudžeto trupinių ūkininkai atsisakė (5)

2017-11-06

Savivaldybės tarybos nariai Donatas Jackis ir Kasparas Jurevičius mano, kad žemės mokestis ūkininkams turėtų būti mažinamas bent 50 proc., o pasiūlyta 10 proc. nuolaida kvepia politikavimu. J. Pileckienės nuotr

Ruduo ūkininkus užgriuvo ne derliaus gausa, o bėdomis dėl skęstančių laukų, lūžtančios technikos, nekokybiškų grūdų ir nebaigtų ar net nepradėtų sėjos darbų. Spalio pradžioje dėl meteorologinių reiškinių padarytos žalos žemės ūkiui paskelbus valstybės lygio ekstremaliąją situaciją žemdirbiams atsirado viltis sulaukti paramos. Tačiau centrinė valdžia vis dar svarsto apie pagalbą, o vietinė pasiūlė paramą, kuri sukėlė ūkininkų pasipiktinimą.

Padėti neskuba

Vyriausybei dar nespėjus paskelbti ekstremaliosios padėties, spalio 3 d. tai padarė Jurbarko r. savivaldybė, nes dėl to kreipėsi rajono ūkininkų sąjungos pirmininkas Raimundas Jovarauskas, rekomendavo ir Seimo kaimo reikalų komitetas.

Paskelbus valstybės lygio ekstremaliąją padėtį Lietuva tikėjosi sulaukti pagalbos iš Europos Komisijos, taip pat žemdirbiams buvo sušvelnintos sąlygos atsiskaitant su grūdų pirkėjais, trąšų ir kitais tiekėjais, Nacionaline mokėjimų agentūra.

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) ragino dėl liūčių patyrusius žalą žemdirbius nedelsiant kreiptis į savivaldybes ir pateikti informaciją apie žuvusių pasėlių plotus.

Informaciją pateikti galėjo tik deklaravusieji pasėlių plotus pagal rūšis, priskirtas I ir II grupėms pagal žemės ūkio naudmenų ir kitų plotų klasifikatorių – tai yra įvairios grūdinės kultūros, daržovės, ankštiniai, prieskoniniai augalai ir kiti.

„Norėčiau pabrėžti tai, kad nedelsiant kreiptis dėl žuvusio derliaus turi tik faktiškai patyrusieji žalą žemdirbiai, o ne tie, kurie dar tik planuoja, kad galimai turės nuostolių“, – sakė ŽŪM ekstremalių operacijų centrui vadovaujantis žemės ūkio viceministras Saulius Savickis.

Spalio viduryje Žemės ūkio ministerija ir nukentėjusios savivaldybės vis dar ieškojo būdų, kaip tiksliau apskaičiuoti ūkininkų patirtus nuostolius. Susitikime su savivaldybių atstovais žemės ūkio ministras Bronius Markauskas jau nežarstė pažadų ir kvietė realiai vertinti esamą padėtį.

„Kalbant apie valstybės pagalbą, nespėjusiems nuimti derliaus prižadėti milžiniškų kompensacijų negalime. Rizikos valdymas yra ir pačių ūkininkų reikalas“, – sakė ministras. Kadangi Vyriausybė dėl lėšų skyrimo žemdirbių patirtiems nuostoliams kompensuoti kreipėsi į Europos Komisiją, pabrėžta svarba surinkti kuo tikslesnę informaciją iš savivaldybių.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba prenumeruokite elektroninę laikraščio versiją.

„ŠVIESOS“ inform.« Back

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook