Seimas nusprendė lapkričio 2-ąją skelbti nedarbo diena

Seimas nusprendė lapkričio 2-ąją skelbti nedarbo diena (0)

2019-08-20

Parlamentarai antradienį pritarė, kad lapkričio 2-oji būtų nedarbo diena.

Už tai, kad pataisa būtų priimta, balsavo 57 parlamentarai, prieš buvo 10, susilaikė – 24.

Ši Darbo kodekso pataisa įsigalios nuo 2020 metų sausio 1 dienos.

Mišrios Seimo grupės narys Andrius Mazuronis sakė, jog norintieji aplankyti artimųjų kapus gali tai padaryti kitomis dienomis, nebūtinai lapkričio 2-ąją.

„Dar vienos laisvos dienos įsteigimas yra galimybės papildomai užsidirbti atėmimas. Tas, kas nori šiuo laikotarpiu pagerbti mirusius, gali tą padaryti savaitę prieš, savaitę po, tada, kai išpuola savaitgaliai “, – sakė A. Mazuronis.

Tuo metu Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkė Rimantė Šalaševičiūtė sakė, jog gyventojai nespėja aplankyti visų artimųjų kapų per vieną dieną.

„Dauguma žmonių, kurie nori pagerbti visus mirusius, juos lanko įvairiose Lietuvos vietose ir paprasčiausiai per vieną dieną – lapkričio 1-ąją – nespėja. Kitas dalykas – iš užsienio grįžta labai daug lietuvių, kurie taip pat nori pagerbti mirusiuosius ir per vieną dieną sudėtinga suspėti visus aplankyti“, – sakė R. Šalaševičiūtė.

Konservatorių frakcijos narys Mykolas Majauskas teigė, kad Lietuva turi ir taip daug nedarbo dienų.

„Kviečiu nepritarti įstatymo projektui ir atkreipti dėmesį, kad jau šiandien turime nemažai šventinių dienų ir visos ES kontekste patenkame į grupę narių, kurios turi daugiau tokių darbo dienų nei kitos“, – sakė konservatorių frakcijos narys.

Tuo metu „valstietis“ Tomas Tomilinas pasisakė už papildomos nedarbo dienos įteisinimą.

„Siūlau nebijoti priimti drąsių sprendimų. Kartais gali atrodyti, kad tai yra vien nuostolis, bet nepamirškime, kad politika yra tam tikras tikrovės keitimas turint aiškią viziją. Šiandien akivaizdu, kad yra didelis gyventojų spaudimas būtent tokiam sprendimui, yra ir tradicija“, – sakė T. Tomilinas.

ELTA primena, kad dar 2016 metų lapkričio 2 dieną Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškųjų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) frakcijos nariai, įregistravę Darbo kodekso papildymo projektą, pasiūlė šventinių dienų sąrašą papildyti Vėlinėmis.

ELTA« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook