Balsavimas

Ar patiko miesto šventė?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Šimtukų derlius šiemet kur kas gausesnis (nuotraukos)

Šimtukų derlius šiemet kur kas gausesnis (nuotraukos) (0)

2017-07-17

Vienuolika šimtukų ir dviem 99 balų įvertinimais gali didžiuotis aštuoni Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos abiturientai. Prie jų sėkmės prisidėjo mokytojai, tėveliai. J. Stanaitienės nuotr.

Ši savaitė abiturientams – ypatinga: paaiškėjo paskutiniai brandos egzaminų rezultatai, rankose – išsvajotas brandos atestatas, sušoktas paskutinis mokyklinis valsas. Šiemet abiturientai egzaminus laikė sėkmingiau nei pernai: į geriausių balų kraitę 11 šimtukų ir du 99 balų įvertinimus sudėjo aštuoni Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos moksleiviai.

Be atestatų
Pasak švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistės Genovaitės Grigucevičienės, šiemet gimnazijas baigė puiki karta – brandos egzaminai išlaikyti daug geriau nei pernai. Gimnazijas šiemet baigė 253 abiturientai: 181 – Jurbarko, 19 – Eržvilko, 20 – Veliuonos, 35 – Smalininkų technologijų ir verslo mokykloje. Atestato siekė ir 14 anksčiau mokyklas baigusių asmenų ir eksternų. Pernai egzaminus laikė 244 abiturientai. 
Šiemet visi brandos egzaminai buvo laikomi Jurbarko gimnazijoje. Čia laikyti Chemijos egzamino važiavo mokiniai iš Tauragės ir Šilalės, o vokiečių kalbos egzaminą su jurbarkiškiais laikė abiturientai iš Pagėgių ir Šakių.
Norintieji gauti brandos atestatą privalo išlaikyti lietuvių kalbos valstybinį arba mokyklinį egzaminą bei dar vieną – pasirinktinai.
Mokyklinį lietuvių kalbos egzaminą rinkosi 91, o valstybinį – 156 kandidatai. Deja, mokyklinio neišlaikė trys, o valstybinio – net 15 abiturientų: 1 iš Eržvilko, 14 – iš Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos. Respublikoje lietuvių kalbos egzamino barjeras per aukštas buvo 2030 abiturientų. 
Nepasisekus lietuvių kalbos egzamino išlaikyti iš pirmo karto mokyklinis egzaminas laikomas pakartotinėje sesijoje. Perlaikyti egzaminą ruošėsi 17 abiturientų, tačiau ne visi atėjo.
Vienintelį šimtuką iš lietuvių kalbos egzamino gavo jurbarkietis Aistis Sandaras, vos vieno balo pritrūko Karolinai Sabaitei. Šiemet lietuvių kalbos egzaminas išlaikytas daug geriau nei praėjusiais metais – jį įveikė 90 proc. laikiusiųjų, o pernai – vos 76,63 proc. Gerų balų – nuo 86 iki 99 nusipelnė net 22 moksleiviai, pernai – penki. Prieš metus lietuvių kalbos egzamino neišlaikė net 36 kandidatai.
Egzaminų skaičiuoklė
Anksčiausiai prasidėjusius ir ilgiausiai besitęsusius menų ir technologijų mokyklinius egzaminus rinkosi 58 abiturientai, visi išlaikė. Technologijų egzamino rezultatais džiaugėsi 25 Smalininkų TVM, 8 Jurbarko, 3 Veliuonos ir 12 Eržvilko gimnazistų, o menų egzaminą išlaikė 7 jurbarkiškiai, 2 veliuoniečiai ir 1 moksleivis iš Smalininkų. Įdomu, kad net 12 iš devyniolikos Eržvilko gimnazijos abiturientų rinkosi technologijų egzaminą.
Po privalomojo lietuvių kalbos egzamino daugiausia kandidatų sulaukė anglų k. egzaminas – jį rinkosi laikyti 199 abiturientai – 168 iš Jurbarko, 18 iš Veliuonos, 9 iš Eržvilko gimnazijų ir 4 iš Smalininkų TVM. Šimtukais džiaugėsi trys Jurbarko gimnazistai – Arnas Danaitis, Kajus Naujokaitis ir Aistis Sandaras, o Elžbieta Budzinauskaitė surinko 99 balus. 
Pernai anglų kalbos egzaminas atnešė du šimtukus, o dar 24 abiturientai džiaugėsi aukštais nuo 86 iki 99 balų įvertinimais. Šiemet aukštus balus gavo net 32 kandidatai. Anglų kalbos egzamino neišlaikė 7 Jurbarko gimnazijos mokiniai ir vienas eržvilkiškis. 
Nepopuliari išlieka vokiečių kalba, egzaminą šiemet laikė vienintelis kandidatas, kuris gavo aukštą įvertinimą. 
Abiturientai nevengia laikyti matematikos egzamino – šiemet jį rinkosi 138 Jurbarko, 10 Veliuonos ir 10 Eržvilko gimnazistų, o neišlaikė 9 kandidatai. Pernai neišlaikiusiųjų buvo gerokai daugiau – 20. 
Praėjusiais metais iš matematikos egzamino aukštus balus gavo 4 moksleiviai, šimtukų nebuvo, o šiemet 100 balų įvertinimu džiaugėsi net trys Jurbarko gimnazistai – Eimina Dirvelytė, Kajus Naujokaitis ir Žilvinas Pranaitis, dar 18 matematikos žinios įvertintos nuo 86 iki 99 balų. 
Džiugino ir liūdino
Pirmą šimtuką iš istorijos egzamino per pastaruosius 7 ar 8 metus Jurbarkui dovanojo Matas Mileris, o egzamino užduočių neįveikė vienas abiturientas iš Smalininkų. Istorijos egzaminą laikyti rinkosi 84 kandidatai, pernai tokių buvo 73, tačiau nebuvo nė vieno, surinkusio daugiau nei 85 balus.
Moksleiviai mielai laiko geografijos egzaminą – šiemet jį rinkosi 76. Nors aukštą balą gavo vos vienas, egzaminą išlaikė visi. Nepopuliarus tampa chemijos egzaminas – jį laikė vos 11 kandidatų iš Jurbarko gimnazijos, pernai rinkosi dar mažiau – septyni. Egzaminas šiais metais sėkmingas buvo visiems laikiusiesiems.
Jau įprasta, kad jurbarkiečiai gerai laiko biologijos egzaminą. Šiemet šimtuku džiaugėsi mokytojos Janinos Ašutaitytės mokinė Karolina Sabaitė. Karolinos šimtukas – vienas iš 44 pelnytų visose šalies gimnazijose. Dar 8 abiturientai pademonstravo aukštų balų vertas žinias. Biologijos egzaminą rinkosi 50 kandidatų.
Po 100 balų iš informacinių technologijų egzamino gavo Žilvinas Pranaitis ir Arnas Danaitis. Vaikinai – įvairių konkursų ir olimpiadų dalyviai, tad egzaminas jiems nepasirodė sudėtingas. Šį egzaminą rinkosi 16 kandidatų, vienas neišlaikė. 
„Fizikos egzaminas – tikra tragedija“, – sakė G. Grigucevičienė. Kitų egzaminų rezultatai Jurbarko rajone panašūs į Lietuvos vidurkį, o kartais net jį viršija, o fizikos egzaminas jurbarkiečiams buvo per sudėtingas. Jį laikė 18 kandidatų, tačiau net 33,3 proc. arba šeši abiturientai neišlaikė. Respublikoje neišlaikiusiųjų buvo 60, vadinasi, kas dešimtas – jurbarkietis. Tarp išlaikiusiųjų nėra net pasiekusių 86 balų ribą. „Neturime stiprių fizikos mokytojų. Į paskelbtus konkursus net neatsiranda kandidatų“, – sakė švietimo specialistė G. Grigucevičienė. 
Brandos atestatus su pagyrimu šiemet gavo 5 Jurbarko gimnazijos abiturientai. Tam jie privalėjo už visus egzaminus gauti ne mažesnį nei 86 balų įvertinimą. Kaimo gimnazijose šimtukininkų ir gavusiųjų atestatus su pagyrimu nebuvo, tačiau Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus padėkų ir mero Skirmanto Mockevičiaus dovanų sulaukė aukštų rezultatų pasiekę ir aktyviai visuomeninėje veikloje dalyvavę Aidas Barauskas ir Liveta Kazlauskaitė iš Eržvilko gimnazijos bei Andrius Ambrutis, Miglė Leskauskaitė ir Eimantas Mišeika iš Veliuonos Antano ir Jono Juškų gimnazijos. 
Dėl neišlaikytų egzaminų ne brandos atestatą, o mokymosi pasiekimų pažymėjimą gavo 12 Jurbarko gimnazijos abiturientų ir 10 Smalininkų TVM moksleivių.
Sėkmės receptai
Prieš įteikiant brandos atestatus savivaldybėje geriausiai egzaminus išlaikiusius mokinius, jų auklėtojas ir mokytojas bei tėvelius priėmė meras S. Mockevičius. Abiturientams ir jų mokytojams įteikti padėkos raštai, gėlės, dovanų kuponai. Meras pakvietė jaunuolius, pedagogus ir tėvelius pasidalyti mintimis apie egzaminus bei patarti, kaip įveikti egzaminų stresą.
E. Dirvelytei, 100 gavusiai iš matematikos egzamino, pritrūko vos kelių balų iki šimtukų biologijos, lietuvių ir anglų kalbų egzaminuose. „Svarbiausia sistemingai mokytis, iš mokytojų susirinkti visas galimas žinias, bet būtina ir pailsėti. Be poilsio gerų rezultatų nepasieksi“, – sakė sveikatos mokslus žadanti studijuoti mergina. Matematikos ją mokė Asta Zikienė. Kad Eimina mokėsi itin stropiai, patvirtino ir mokytoja J. Ašutaitytė, o anglų kalbos mokytoja Asta Akutaitienė apgailestavo, kad abiturientei, mokykloje gaudavusiai tik dešimtukus, pritrūko iki šimtuko už egzaminą. 
K. Naujokaitis, gavęs net du šimtukus, tikino, kad reikia mokytis nuolat, bet į egzaminą eiti atsipalaidavus, gerai nusiteikus. „Aš visai nesijaudinau“, – tikino programavimą Vilniaus universitete norintis studijuoti vaikinas. Matematikos mokytoja Birutė Galbogienė tikino, kad Kajus mokėsi stabiliai, gaudavo tik 9 arba 10. Geresniais savo mokinių rezultatais džiaugėsi ir Kajų anglų kalbos mokiusi Lina Maskolaitienė.
Išsvajotąjį 100 iš istorijos egzamino Jurbarkui atnešęs M. Mileris už pastangas išmokyti dėkojo mokytojams, tačiau, pasak jo, egzaminų rezultatus nemaža dalimi lemia ir sėkmė.Būsimą finansininką gyrė istorijos mokytoja Birutė Genienė. „Jei Matas gaudavo 9, ilgai aiškindavome, kas yra blogai. Jis noriai dalyvaudavo Konstitucijos egzamine, olimpiadose“, – pasakojo ji. 
Ž. Pranaitis, 100 balų įvertinimus gavęs iš matematikos ir informacinių technologijų, tikino, kad gerai mokytis sekasi tuos dalykus, kurie tau patinka, esi jiems gabus. Informatikų konkursuose laurus skynęs būsimasis programuotojas ir lakūnas sakė, kad nepavyko rasti kalbos su nemėgiamų dalykų mokytojais. Žilvino tėvai patikino, kad vaikino pomėgis kompiuteriams atsirado labai anksti, o iš smalsumo išardytų laikrodžių jie nespėdavę keisti. Abituriento informatikos mokytoja Erika Liutkevičienė sakė, kad iš Žilvino ir A. Danaičio, taip pat gavusio 100 balų iš informacinių technologijų egzamino, pastaruoju metu jau mokėsi pati. 
A. Danaitis taip pat galvoja apie programavimą, nors antrą šimtuką gavo iš anglų kalbos egzamino. „Jau šiek tiek programuoju, o ir specialybė – perspektyvi“, – sakė vaikinas.
Vos balo iki 100 už anglų kalbos egzaminą pritrūkusi E. Budzinauskaitė ruošiasi tapti grafikos dizainere. „Tėtis norėtų, kad būčiau skulptorė“, – paslaptį išdavė mergina. Ji tikino, kad mokantis nereikia „kalti“, o norėti sužinoti ir tomis žiniomis mokėti pasinaudoti. 
Kad A. Sandaras iš egzamino gaus 100 balų, nelabai tikėjo lietuvių kalbos mokytoja Jūratė Videikienė. „Eimina rašė rašinius geriau už mane, bet jai nepavyko gauti šimtuko, o Aistis sėdėjo kažkur gale ir per daug nesireiškė“, – juokėsi mokytoja. Vaikino atsipalaidavimas jam ir atnešė sėkmę per egzaminus. Antrą šimtuką iš anglų kalbos egzamino jam padėjo pasiekti pamokos pas mokytoją Jurgitą Kazinevičienę.
Įveikti stresą
Puikiais savo auklėtinių pasiekimais džiaugėsi auklėtojos. „Tarp šitų vaikų – net penki iš mano auklėjamos klasės“, – sakė mokytoja Svetlana Stankevičienė. Ji tikino, kad auklėjama klasė buvo labai šauni ir veikli.
Kad veiklumas įvairiose srityse – sporte, mene, renginių organizavime, olimpiadose padeda įveikti egzaminų stresą, mano ir Jurbarko gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Jolanta Gudelienė: „Visus vaikus pažįstu nuo 9 klasės ir visi jie turi mėgiamą veiklą, buvo aktyvūs ir matomi“. 
Visi pedagogai įsitikinę – egzaminai tik sunkės, užduotys bus vis sudėtingesnės, todėl būtina vaikus ruošti stresinėms situacijoms. „Su vaikais turi dirbti psichologas. Su kiekvienu individualiai. To mums labai trūksta“, – sakė A. Akutaitienė. 
Šiemet egzaminų stresas jau praeityje. Pasipuošę, linksmai nusiteikę būsimi studentai po išleistuvių nakties pasitiko tekančią saulę ir ruošiasi ieškoti savo laimės. O ji, pasak mokytojos J. Videikienės, aplankys tada, kai spindės ne tik pačių einančiųjų į gyvenimą akys, bet ir šalia esantieji bus apgaubti šviesos ir gėrio. 
Jūratė Stanaitienė

Apdovanojimų nuotraukas rasite čia.

Išleistuvių nuotraukas rasite čia.« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook