Situacija: miestelio vaikai tapo smurtautojų įkaitais

Situacija: miestelio vaikai tapo smurtautojų įkaitais (0)

2020-02-25

Dėl nuskriaustos dukros pratrūkusi mama nesusilaikė – susirado ir pati nubaudė skriaudikę, o už tai užsitraukė policijos dėmesį ir ikiteisminį tyrimą. L. Pilecko nuotr

Teroras, įžeidinėjimai, vagystės ir smurtas. Pasak kai kurių vieno rajono miestelio tėvų, visa tai tenka iškentėti vietinę mokyklą lankantiems jų vaikams. Žmonės pirštais bado į dalį globos įstaigos auklėtinių, kurie esą smurtauja nevaldomai. Kad vietinių kantrybė pasiekė ribas, rodo vasario 15-osios įvykiai. Tuomet globos įstaigos auklėtinė sumušė mažesnę mergaitę. Šios mama nuskubėjo išsiaiškinti su skriaudike, o įsisiūbavęs konfliktas virto baudžiamąja byla.

Trūko kantrybė

Dėl nepilnamečių teises saugančių įstatymo reikalavimų straipsnyje nebus minimi nei istorijoje dalyvavusių paauglių ir vaikų vardai, jų gyvenamoji vieta ar mokyklos. Nutikusi istorija žiniasklaidoje buvo aprašyta trumpai. Skelbta, kad vasario 15 d. apie 14 val. į globos įstaigos šeimynos namus atėjo 49-erių moteris. Ji esą ten ne tik iškoneveikė mažametę, bet ir griebėsi fizinio smurto.

Teisėsauga praėjusį penktadienį dėl to pradėjo ikiteisminį tyrimą, moteriai už nesusivaldymą greičiausiai teks atsakyti teisme. Tačiau iškart po publikacijų rajono bendruomenė suūžė – žmonės spėliojo, kas pastūmėjo moterį taip elgtis.

Netrukus redakcija sulaukė keleto skambučių – susisiekė miestelio gyventojai, apgailestavę, kad viešai buvo pateikta tik viena medalio pusė, ir tikino, jog panašios istorijos ne tik gali, bet tikrai pasikartos, jei situacija nesikeis.

Dar vienas smurto protrūkis, pasak vietinių, nenustebintų, nes jų vaikus terorizuoja keletas globos namų auklėtinių.

Žmonės sako, kad tikroji tiesa apie nepilnamečių santykius nutylėta. Taip esą yra todėl, nes globos įstaiga kartu su mokykla slepia auklėtinių smurtą, o jaunieji chuliganai jaučiasi nebaudžiami.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba prenumeruokite elektroninę versiją.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook