Balsavimas

Ar tenkina požeminių šiukšlių aikštelių įrengimo kokybė?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Šiukšles prašo mesti į senuosius konteinerius

Šiukšles prašo mesti į senuosius konteinerius (6)

2019-11-13

Mero pavaduotojas Daivaras Rybakovas (dešinėje) daug priekaištų išsakė rangovams, techninę priežiūrą vykdžiusios UAB „Klaipėdos ranga“ bei TRATC atstovams ir garantavo, kad savivaldybė neperves pinigų, kol nebus ištaisytas brokas. J. Paškauskės nuotr.

Nors fanfaros naujosioms Jurbarko požeminių konteinerių aikštelėms nuskambėjo ir surengtoje šventėje iškilmingai perkirpta atidarymo juostelė, konteineriais naudotis negalima – savivaldybė prašo iki gruodžio 1 d. šiukšlių į juos nemesti.

Toks prašymas turi rimtą pagrindą, mat šiukšlės iš naujųjų konteinerių kol kas ne tik neišvežamos, tačiau baiminamasi dėl gyventojų saugumo. „Jei lūžta viena plytelė, ją galima nesunkiai pataisyti, bet kai lūžta ir ne kartą dalis aikštelės, jas pareikalavome perdaryti iš naujo. Kol aikštelės nesutvarkytos, gyventojų prašome naudotis senaisiais konteineriais“, – sakė savivaldybės mero pavaduotojas Daivaras Rybakovas.

Projektą „Tauragės regiono komunalinių atliekų tvarkymo infrastruktūros plėtra“ įgyvendina UAB Tauragės regiono atliekų tvarkymo centras (TRATC). Pagal projektą Jurbarke turi būti įrengta 19 požeminių konteinerių aikštelių ir 63 antžeminės šiukšlių konteinerių aikštelės, taip pat perkami konteineriai šioms aikštelėms, biologinių atliekų konteineriai ir kompostavimo dėžės.

Jurbarko r. savivaldybei tenkantys finansiniai įsipareigojimai siekia 117610,47 Eur, požeminių konteinerių aikštelėms įrengti reikalinga 69421,20 Eur suma. Pasak D. Rybakovo, šias lėšas savivaldybė turi pervesti Tauragės regiono atliekų tvarkymo centrui – projekto vykdytojui, tačiau kol nebus ištaisytas brokas, pinigų iš savivaldybės bendrovė negaus, tad ir su rangovais neatsiskaitys.

Nors savivaldybės tinklalapyje oficialiai teigiama, kad Jurbarko r. savivaldybės administracija požeminių konteinerių aikštelių trūkumus pastebėjo dar rugpjūčio mėnesio pradžioje, „Šviesa“ apie tai rašė liepos mėnesį ir kvietė Tauragės RATC, rajono savivaldybę bei rangovą gyventojams pateikti išsamią informaciją apie požeminių konteinerių aikštelių įrengimo darbų kokybę. Tačiau apie broką kalbėti niekam nebuvo įdomu, o tuomet kalbinta savivaldybės Infrastruktūros ir turto skyriaus vedėja Jolanta Šeflerienė didelės bėdos nė nematė. Vedėjos nuomone, jaudintis dar nebuvo ko, nes projektas nebaigtas, pinigai dar nesumokėti, jei kas bus blogai – pataisys, o ir projekto administratorius yra Tauragės regiono atliekų tvarkymo centras, ne savivaldybė.

Vis tik Tauragės regiono atliekų tvarkymo centrui ir darbus vykdžiusiai UAB „Ginota“ buvo nurodyta, kurias aikšteles reikia taisyti. Rangovai žadėjo, kad broko neliks rugpjūtį, tačiau darbus pradėjo vėliau, o rugsėjo pabaigoje informavo savivaldybę apie esą pašalintą broką.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba užsisakykite elektroninę prenumeratą.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook