Skulptorių idėjos ir kritikuotos, ir pagirtos

Skulptorių idėjos ir kritikuotos, ir pagirtos (0)

2020-07-25

Skulptoriai prof. Osvaldas Neniškis ir Marius Norkus pristatė trijų siūlomų statyti Kauno g. skulptūrų maketus. Senovinis knechtas laivams pririšti, įamžinantis Jurbarko uostą, turėtų būti įrengtas prie Kauno g. fontano. J. Stanaitienės nuotr

Liepos 21 d. Jurbarko turizmo ir verslo informacijos centre (TVIC) pristatyti menininkų iš Telšių pagal projektą „Kauno gatvė pasakoja“ kuriamų trijų skulptūrų maketai. Susirinkusiesiems kilo įvairių klausimų, įsiplieskė karštos diskusijos, buvo keliamos įvairios idėjos.

Terminas pratęstas

Idėja papuošti Kauno gatvę skulptūromis TVIC darbuotojai puoselėjo jau keletą metų, ne kartą bandė gauti ir finansavimą, tačiau pavyko tik iš trečio karto. Pernai Lietuvos kultūros taryba projektui pritarė. Deja, vietoje planuotų 16 tūkst. Eur skirti vos šeši.

Sumanymas patiko ir Jurbarko r. savivaldybės tarybai, kuri jam pritarė ir dalinį, beveik 1 tūkst. Eur finansavimą, numatė dar 2018 m. Pernai vasarą politikai buvo dosnesni – nusprendė projektui skirti ne mažiau kaip 30 proc. bendros jo vertės – iki 4 tūkst. Eur.

Apie pradedamą projektą pernai spalio pabaigoje TVIC direktorė Gaiva Mačiulaitienė papasakojo miesto vadovams, menininkams, verslininkams, žiniasklaidai.

Verslininkai buvo kviečiami finansiškai prisidėti prie projeko, rėmėjus žadėta įamžinti lentelėse greta pastatytų skulptūrų.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba užsisakę elektroninę versiją« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook