Balsavimas

Ar tinkamai prižiūrimos gatvės Jurbarke?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Sodų gatvėje dviratininkus saugos veidrodžiai

Sodų gatvėje dviratininkus saugos veidrodžiai (4)

2019-03-12

Sodų g. esantį dviračių taką šalutinėmis gatvėmis važiuojantiems vairuotojams užstoja tvoros ir gyvatvorės, todėl pastebėti dviratininkus – labai sudėtinga. L. Pilecko nuotr.

Sodų gatvė bus draugiškesnė dviratininkams – pagaliau imtasi spręsti eismo saugumo problemą. Šalia gatvės nutiesto dviračių tako sankirtose su šalutinėmis gatvėmis atsirado sustoti nurodantys ženklai, o netrukus bus pastatyti ir specialūs sferiniai veidrodžiai.

Tokį sprendimą priėmė trečiadienį posėdžiavusi savivaldybės administracijos Eismo saugumo komisija. Tai, kad tokių pokyčių seniai reikėjo, kalbėjo policijos pareigūnai. Situacijos rimtumą parodė ir nuolatiniai incidentai. Vien pernai registruoti du įvykiai, per kuriuos nukentėjo dviratininkai. Atvejų, kai nebuvo sužaloti į eismo įvykį patekę žmonės, būta kur kas daugiau.

Bėda, kad Sodų gatvės ir su ja susikertančių Ateities, Obelų ir Vyšnių gatvių sankirtose su dviračių taku nematyti iš minėtų gatvių išvažiuojančių automobilių. Transporto priemonių vairuotojams nematyti, ar taku atvažiuoja dviratininkai, ar eina pėstieji. Todėl neišvengiama susidūrimų.

„Prieš kurį laiką tose gatvėse, prieš dviračių taką, buvo pastatyti sustoti nurodantys ženklai. Tačiau nors jie saugumą padidino, nepadidino matomumo. Todėl priimtas sprendimas pastatyti specialius sferinius veidrodžius, kurie leis vairuotojams matyti, ar neatvažiuoja dviratininkai“, – sakė Eismo saugumo komisijos pirmininkė savivaldybės administracijos direktorė Vida Rekešienė. Dar vienas veidrodis atsiras V. Grybo ir Vydūno gatvių sankirtoje. Čia vairuotojams vaizdą taip pat užstoja privačių namų tvoros ir gyvatvorės.

Pasak Jurbarko r. policijos komisariato viršininko Aivaro Dumčiaus, veidrodžiai eismo situaciją turėtų pagerinti, tačiau šių priemonių gali nepakakti.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba prenumeruokite elektroninę leidinio versiją.

„ŠVIESOS“ inform.« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook