Strategijos vystytojų žvilgsnis gręžiasi į turizmą

Strategijos vystytojų žvilgsnis gręžiasi į turizmą (6)

2020-07-28

Meras Skirmantas Mockevičius tikina, kad sunkiausias darbas – susitarti, kas svarbu visiems, o bendrą tikslą galima pasiekti tik viešose diskusijose išsakant savo idėjas. J. Stanaitienės nuotr.

Liepos 22 d. Raudonės pilyje trečiąkart susitiko Tauragės apskrities savivaldybių vadovai ir turizmo paslaugų teikėjai: aptartos turizmo sektoriaus problemos, ieškota sąlyčio taškų ir planuoti visam regionui naudingi turizmo vystymo keliai. Į šios strategijos „Tauragė +“ krypties aptarimą buvo pakviestos ir aplinkinės savivaldybės – turizmo keliai driekiasi per kelis rajonus, tad norėta išgirsti ir kitų su regionu besiribojančių rajonų atstovų mintis.

Kuriamas naujas modelis

Turizmo srities darbuotojai ir Jurbarko, Tauragės, Šilalės ir Pagėgių vadovai Raudonėje susitiko jau trečią kartą. Pirmajame susitikime visi turėjo galimybę pristatyti problemas ir vizijas turizmo srityje. Jų būta daug ir įvairių, tačiau tikrai ne visoms įgyvendinti užteks finansavimo.

Antrajame susitikime išskirtos visoms regiono savivaldybėms svarbios turizmo sritys, kiekvienos savivaldybės ryškiausi turizmo objektai, kuriems sukurti ar plėsti reikėtų strategijos lėšų.

Praėjusią savaitę darbas vyko toliau – bandyta dar aiškiau apibrėžti tikslus ir objektus, galinčius užtikrinti turistų srautą į regioną.

Centrinės projektų valdymo agentūros, rengiančios strategiją „Tauragė +“, ekspertas dr. Gediminas Česonis pristatė dvi šiuo metu Lietuvoje įgyvendinamas bandomąsias iniciatyvas: „Regionas+“ ir „Savivaldybė+“. Unikali ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europos Sąjungoje regionų bendradarbiavimo patirtis sulaukia daug dėmesio ir gali tapti visiems priimtinu Europos Sąjungos finansavimo panaudojimo modeliu, kai strategijos ir projektai kuriami ne savivaldybės, o regiono mastu pirmiausia identifikuojant problemą, numatant priemones jai spręsti ir tik tada rengiant projektą ir gaunant jam finansavimą.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba užsisakę elektroninę versiją« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook