Balsavimas

Ar Jurbarke reikia dirbtinės čiuožyklos?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Svarbus konkursas – ne savivaldybės įmonės nosiai

Svarbus konkursas – ne savivaldybės įmonės nosiai (3)

2018-01-22

Šiukšlės kaip iki šiol buvo vežamos, taip ir toliau konteineriuose neliks, tačiau atliekų surinkimo paslaugą perėmus kitai įmonei, „Jurbarko komunalininkui“ gali tekti atleisti darbuotojų. L. Pilecko nuotr.

Kovą baigiasi 2012 m. pasirašyta trišalė sutartis tarp Jurbarko r. savivaldybės administracijos, Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro (TRATC) ir UAB „Jurbarko komunalininkas“, pagal kurią savivaldybės įmonė rajono gyventojams teikė mišrių komunalinių atliekų surinkimo paslaugą. Jau dabar aišku, kad greit šią paslaugą teiks kita įmonė, nes „Jurbarko komunalininkas“ paskelbtame konkurse net nebandė dalyvauti.

Dirbo nuostolingai

Konkursą surinkti mišrias komunalines atliekas UAB „Jurbarko komunalininkas“ laimėjo dar 2010 m., o sutartis pasirašyta praėjus porai metų. Sutartis turėjo galioti 3 metus su galimybe ją pratęsti dar tokiam pačiam laikotarpiui. Taip ir buvo padaryta, nors, pasak įmonės direktoriaus Dariaus Dragūnavičiaus, ši veikla įmonei nuostolinga buvo beveik nuo pat sutarties pasirašymo. „Mes į konkursą ėjome su 2010 m. kainomis, 8 ar 9 konkurentus įveikėme pateikę mažiausios kainos pasiūlymą ir visus paslaugos teikimo metus kainos keisti negalėjome, todėl, suprantama, nuostoliai tik didėjo“, – sako D. Dragūnavičius.

Nuo 2012 m. atliekas surenkančiai įmonei prisidėjo daug naujų funkcijų – žaliųjų atliekų ir pakuočių surinkimas, maršrutų planavimas ir organizavimas. Visa tai kėlė kaštus, todėl neišvengta nuostolių.

„Niekas neprognozavo, kaip keisis atliekų surinkimo tvarka, kokie nauji darbai prisidės, todėl atlikdami vis daugiau funkcijų ir gaudami dar 2010 m. nustatytą kainą, negalėjome nepatirti vis didesnių nuostolių“, – teigia D. Dragūnavičius.

Atliekų surinkimas bendrovės veikloje generuoja 20-25 proc. pajamų, ir tai buvo viena priežasčių, kodėl „Jurbarko komunalininkas“ dirbo nuostolingai – 2016 m. įmonė deklaravo apie 15 tūkst. Eur nuostolį, 2017 m. nuostolis greičiausiai bus dar didesnis.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba prenumeruokite elektroninę versiją.
"Šviesos" inform.« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook