Tarnybą pradėjo 5-oji šauktinių pamaina

Tarnybą pradėjo 5-oji šauktinių pamaina (0)

2019-08-07

Rugpjūčio 5 d. Lietuvos kariuomenės Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ Lietuvos Didžiojo Kunigaikščio Kęstučio motorizuotasis pėstininkų batalionas į savo bendruomenę priėmė 5-ąją nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos (NPPKT) karių pamainą. 

Nuo ankstyvo ryto bataliono praleidžiamąjį punktą kirto autobusai, atvežantys jaunimą iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Kėdainių, Jurbarko, Tauragės, Šiaulių, Šilalės, Šilutės bei kitų Lietuvos miestų ir miestelių – viso bemaž 500 šauktinių.

Atvykusiuosius pasitiko Kęstučio bataliono personalo specialistai, sutikrinami NPPKT karių sąrašai, kariai suskirstomi į padalinius.

Lydimi profesinės karo tarnybos karių, šauktiniai žengė pirmuosius žingsnius: jaunuoliai aprengti kariška uniforma, bataliono medicinos punkte patikrinta jų sveikata, būsimi kariai aprūpinti karine ekipuote, supažindinti su gyvenimo sąlygomis, poilsio erdvėmis. Gerą įspūdį paliko pirmieji kareiviški pietūs – pasak šauktinių, sotūs ir skanūs.

„Nuo pat mažens patiko žmonės vilkintys uniformą ir jau seniai buvau apsisprendusi tarnauti kariuomenėje“, – mintimis dalijasi jurbarkietė šauktinė Justina Dailidytė. „Noras išbandyti save, karinė uniforma ir nauji iššūkiai. Jei suprasiu, kad tarnyba kariuomenėje yra mano pašaukimas, liksiu profesinėje karo tarnyboje“, – pasakoja Saulė Karusytė. „Naujai iškeptas“ karys Povilas Balilionis pasakoja: „Paskutinius keletą metų dirbau statybininku Švedijoje. Vis pagalvodavau, kad reikia grįžti ir atlikti pareigą tėvynei, bet gal kiek pritrūkdavo ryžto, tačiau pamatęs savo pavardę šauktinių sąraše nelaukiau šaukimo, sugrįžau ir štai vilkiu uniformą. Planuoju į užsienį nebevažiuoti, o rinktis profesinę karo tarnybą.“

Jau nuo antradienio prasidėjo naujas etapas šių jaunų žmonių gyvenime. Teks priprasti prie kariškos dienotvarkės, rytinės mankštos, kambarių tvarkymo, tvarkingo lovų pasiklojimo bei visur ir visada vaikščioti tik rikiuote.

Visi devyni šauktinių tarnybos mėnesiai iš anksto kruopščiai suplanuoti. Tarnyba kariuomenėje prasidės nuo bazinių karinių mokymų. Rugpjūčio 23 d. Kęstučio bataliono nuolatinėje dislokacijos vietoje kariai prisieks Lietuvai. Kitas žingsnis – specialistų rengimas. Tada kariai susipažins su technika ir ginkluote. Dideli iššūkiai laukia treniruotėse mokantis vykdyti karines užduotis skyriaus, vėliau būrio ir kuopos sudėtyje.

Laukia įtemptas, tačiau labai įdomus ir prasmingas darbas. Praėjus 9 mėnesių tarnybai galėsime pasidžiaugti, kad beveik 500 karių papildys aktyviojo rezervo gretas ir reikalui esant bus pasiruošę ginti savo tėvynę.

Kęstučio bataliono inform.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook