Balsavimas

Ar Jurbarko ligoninė turėtų likti?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Teisybės dar ieškos ir nubaustas teismo

Teisybės dar ieškos ir nubaustas teismo (16)

2018-07-27

Rajono konservatorių lyderiui Daivarui Rybakovui ne pats smagiausias laikas – jo vadovaujama įmonė kliuvo valstybinei mokesčių inspekcijai už galimus mokestinius pažeidimus atsiskaitant su darbuotojais, o teismas šią prielaidą pagrindė faktais ir skyrė administracinę baudą – 2700 eurų. Nors baudą politikas sumokėjo, tačiau kaltės nepripažįsta ir teigia, kad teisybės ieškos Aukščiausiajame teisme ar kreipsis į Europos žmogaus teisių teismą.

Administracinio nusižengimo bylos Marijampolės apskrities teismo Jurbarko rūmai ėmėsi dar kovą. Nors D. Rybakovas teismo nutarimą apskundė Kauno apygardos teismui, šis apeliacinį skundą atmetė ir paliko kovo 14-osios nutarimą nepakeistą. Kauno apygardos teismo nutartis įsiteisėjo jos paskelbimo dieną – gegužės 21-ąją ir yra neskundžiama.

Vadovaujantis Jurbarko teismo rūmų nutarimu, galima teigti, kad bendrovės direktorius D. Rybakovas neužtikrino, jog visas darbuotojams mokamas atlyginimas būtų įtrauktas į bendrovės buhalterinę apskaitą. Taip yra bent jau iki tol, kol D. Rybakovas suks teisybės paieškų ratą ir bylos peripetijas bandys aiškintis kituose teismuose.

Pasiskundė mokesčių inspekcijai

Panašu, kad mokesčių prievaizdams UAB „DK statyba“ ir jos vadovą įdavė du buvę darbuotojai, pernai bendrovėje dirbę apdailininkais. Mokesčių inspekcija turi jų raštiškus parodymus, kad 2017 m. gegužės-rugpjūčio mėnėsiais bendrovės statybos darbų vadovas Kęstutis Paulaitis jiems išmokėjo 5993,94 Eur, tačiau ši suma nebuvo įtraukta į buhalterinę apskaitą. Buvę apdailininkai raštu nurodė, kokios darbo sutartys buvo sudarytos, kiek darbdavys turėjo mokėti už 1 kv. m. atliktų apdailos darbų, kaip ir koks buvo mokamas atlyginimas. Esą sutartyse buvo nurodytas 450 Eur darbo užmokestis, tačiau gaudavo vyrai kur kas daugiau. Pasak jų, už vieną savaitę gaudavo ne mažiau kaip 375 Eur. Pinigus visada išmokėdavo statybos darbų vadovas, bet ne bendrovėje, o dažniausiai „Baltic Petroleum“ degalinėje, kartais – savo namuose, ir už gautą darbo užmokestį ne visada reikėdavo pasirašyti dokumentuose.

Abu buvę apdailininkai savo darbo istorijas UAB „DK statyba“ dėstė panašiai, o mokesčių inspektorių ir teismo kalba tai reiškė, kad bendrovės vadovas D. Rybakovas neužtikrino, jog visas darbuotojams mokamas darbo užmokestis būtų įtrauktas į buhalterinę apskaitą, ir pažeidė Buhalterinės apskaitos įstatymą.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje.« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook