Balsavimas

Ar turite savo favoritą tarp septynių kandidatų į Jurbarko r. savivaldybės merus kovo 3 d. rinkimuose?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Trys samarietės įvertintos garbės ženklais

Trys samarietės įvertintos garbės ženklais (0)

2017-09-13

Šį kartą Apdovanojimų komisijos nariai ginčų išvengė – apdovanoti teikiamų Kristinos Vančienės, Bronės Jašinskienės ir Valės Šeršniovienės kandidatūroms pritarė vienbalsiai.

Praėjusį ketvirtadienį posėdžiavusi naujoji Jurbarko r. savivaldybės Apdovanojimų komisija vienbalsiai pritarė siūlymui ženklu „Už nuopelnus Jurbarko kraštui“ apdovanoti tris Lietuvos samariečių Jurbarko krašto bendrijos nares – Kristiną Vančienę, Bronę Jašinskienę ir Valę Šeršniovienę. 

Vengė dėmesio

Kandidatūras apdovanojimui teikė Lietuvos samariečių Jurbarko krašto bendrijos valdybos narys, buvęs ilgametis šios organizacijos pirmininkas – Apdovanojimų komisijos narys Antanas Kazakevičius. Jis pristatė kandidačių nuopelnus Jurbarko krašto bendruomenei.

Šiemet Jurbarko samariečiai pažymėjo savo veiklos 25-metį – organizacija įkurta 1992 m. vasario 17 d. Steigiant ne tik Jurbarko skyrių, bet ir Lietuvos samariečių bendriją aktyviai dalyvavo K. Vančienė. Ji buvo ir samariečių labdaros valgyklos sumanytoja, rengė samariečių jaunimo stovyklas, dirbo savanore vaikų dienos centruose, o šiemet tapo ir Jurbarko krašto bendrijos pirmininke.

Nuo pat organizacijos ištakų jos veikloje dalyvauja ir gydytoja V. Šeršniovienė. Ilgametė Jurbarko sanitarijos-epidemiologijos stoties (dabar – Lietuvos nacionalinio sveikatos centro Tauragės departamentas) vyriausioji gydytoja neapsiribojo tiesioginiu darbu ir pasinėrė į savanorišką socialinę veiklą – samariečių draugijoje koordinavo labdaros valgyklos darbą, organizavo „Maisto banko“ akcijas Jurbarke.

23-ejus metus savanorišką darbą samariečių organizacijoje dirba ir 46 metus mokytoja išdirbusi B. Jašinskienė. Ji organizuodavo labdaros rinkimą, 10 metų kuravo tarptautinį projektą – Jurbarko-Anklamo (Vokietija) jaunimo stovyklas.

Samarietės ne kartą apdovanotos miesto vadovų, partnerių padėkomis, tačiau, pasak A. Kazakevičiaus, už nuoširdų, ilgametį, neatlygintiną darbą visuomenei jos tikrai vertos gauti ženklą „Už nuopelnus Jurbarko kraštui“. „Mes norėjome jas teikti apdovanojimui anksčiau ir padaryti tai švenčiant organizacijos jubiliejų, tačiau moterys – labai kuklios. Jos prašė to nedaryti. Ir tik dabar, po ilgų įkalbinėjimų sutiko būti nominuotos“, – sakė A. Kazakevičius.

Be diskusijų

Komisijos, kuriai pirmininkauja Jurbarko r. savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius, nariai neabejojo, kad visos trys kandidatės vertos apdovanojimo.

Samarietėms ženklus numatoma įteikti per kasmetinį iškilmingą Mokytojų dienos paminėjimą.

Komisijos nariai pastebėjo, kad kandidatės vertos apdovanojimo ne tik už samarietišką veiklą, ypač K. Vančienė. Vokiečių kalbos mokytoja buvo puiki tarpininkė tarp jurbarkiečių ir užsienio partnerių, jos iniciatyva buvo įkurtas Jurbarko mokytojų švietimo centras, kuriam ji porą metų vadovavo. K. Vančienė pabuvo ir politike – buvo išrinkta į tarybą, tapo mero pavaduotoja, vėliau koordinavo savivaldybės projektus.

Jurbarko verslininkų organizacijos pirmininkas G. Stoškus K. Vančienę pažįsta kaip puikią verslininkę, įkūrusią kaimo turizmo sodybą „Jurodis“ ir aktyviai dalyvaujančią verslo bendruomenės veikloje. Net ir tapusi verslininke moteris įgyvendino ne vieną projektą. Kandidatė – ir aktyvi LIONS klubo narė, turizmo klasterio įkūrėja, įvairių organizacijų narė ir ryšių su užsieniu koordinatorė.

„Kristina verta apdovanojimo už visus nuopelnus, ne tik samarietišką veiklą, todėl teikimą būtinai reikia papildyti arba parašyti papildomą“, – sakė meras S. Mockevičius. Jis nusistebėjo, kad niekas K. Vančienės šiam apdovanojimui iki šiol dar neteikė.

Skleisti žinią

„Parašyti teikimą – reiškia apsikrauti darbu. To niekas nenori. Ne taip lengva surinkti ir sudėlioti apie kandidatą visą informacjią“, – sakė Apdovanojimų komisijos narė Audronė Kurienė. Ji tikino, kad medikų bendruomenei ne kartą siūliusi parengti teikimus apdovanoti nusipelniusius kolegas, tačiau niekas to nenorėjo imtis.

„Gal trūksta informacijos, kad tai padaryti gali bet kas? Gal žmonės nežino? Kasmet sulaukiame teikimo iš aktyviausių bendruomenės narių – švietimo sektoriaus darbuotojų, politikų. O kur žemdirbių siūlymai? Kitų organizacijų, grupių, asociacijų“? – stebėjosi meras.

Komisijos nariai nusprendė, kad galimybė teikti apdovanojimui savo kolegas, pažįstamus, tyliai gerus darbus dirbančius žmones turėtų būti paviešinta plačiau. Tačiau kandidatai privalo būti tikrai verti – už gerai atliekamą tiesioginį darbą ženklas „Už nuopelnus Jurbarko kraštui“ neturėtų būti teikiamas.

„Žmonės nenori būti nominuoti, nes viešojoje erdvėja tuoj pasipila įvairūs vertinimai. Jei sutikai būti nominantu, pasirenk, kad būsi skalbiamas iš visų pusių. Tai atgraso kandidatus“, – įsitikinęs meras.

Dėl šios ir kitų priežasčių žmonės vengia būti apdovanoti. Ypač dabar, kai nuostatuose atsirado reikalavimas, kad registruojant teikimą būtinas ir kandidato sutikimas. Meras priminė, kad ženklu norėta pagerbti Jurbarko krašto patriotus Vytautą Mačiulį ir Antaną Puišį, tačiau vyrai jokiais būdais nesutinka priimti garbės ženklo.

Keitė reglamentą ir nuostatus

Reikalavimas kartu su teikimu pateikti ir kandidato raštišką sutikimą atsirado birželį keičiant apdovanojimo teikimo nuostatus. Keisti juos ir Apdovanojimo komisijos reglamentą prireikė vasarį kilus skandalui, kai Garbės piliečio vardas nebuvo suteiktas buvusiam Seimo nariui Broniui Paužai, kurio kandidatūrą apdovanojimui teikė Trečiojo amžiaus universitetas. Rajono tarybos posėdyje buvo nepritarta ir dabartinio Seimo nario Ričardo Juškos pasiūlytai kompozitoriaus Kęstučio Vasiliausko kandidatūrai, esą dėl to, kad reglamente nebuvo įrašyta, jog kandidatūrą gali teikti Seimo narys.

Birželį buvo pakoreguota Garbės piliečio vardo suteikimo ir apdovanojimo ženklu „Už nuopelnus Jurbarko kraštui“ tvarka. Dabar siūlymus dėl Garbės piliečio vardo suteikimo gali teikti Seimo narys, Jurbarko r. savivaldybės meras, tarybos nariai, administracijos direktorius, rajone veikiančios nevyriausybinės organizacijos, gyventojų bendruomenės, rajono įstaigos ir įmonės, o teisę teikti kandidatus apdovanoti ženklu turi savivaldybės tarybos nariai, administracija, įmonės ir įstaigos, kultūros, meno, mokslo, sporto ir kitos asociacijos, piliečiai.

Mero potvarkiu apdovanojimas ženklu skiriamas nusipelniusiems Jurbarko kraštui žmonėms pagerbti. Ženklu „Už nuopelnus Jurbarko kraštui“ apdovanojami asmenys pasižymėję ypač uoliu ir sąžiningu darbu.

Buvo pakoreguotas ir Apdovanojimų komisijos reglamentas, kuriame numatyta, kad komisija sudaroma Jurbarko r. savivaldybės tarybos sprendimu iš savivaldybės mero, tarybos frakcijų bei tarybos narių grupių atstovų ir 4 visuomenės atstovų rajono tarybos įgaliojimų laikui. Komisijos pirmininkas yra savivaldybės meras, kuris į komisiją siūlo ir visuomenės atstovus, atsižvelgdamas į gautus rajone veikiančių nevyriausybinių organizacijų ir bendruomenių pasiūlymus. Iki tol meras komisijos darbe oficialiai nedalyvavo.

Jūratė Stanaitienė« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook