Balsavimas

Ar Jurbarko ligoninė turėtų likti?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Ugniagesių darbai ir šventės – budėjimo režimu

Ugniagesių darbai ir šventės – budėjimo režimu (1)

2018-07-27

Mieste gaudė sirenos, skelbdamos šventę! Jurbarko priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba mini 120 metų jubiliejų. Priešpiet Jurbarko gatvėmis nusidriekė gaisrų gesinimo technikos paradas, Švč. Trejybės bažnyčioje aukotos šventosios Mišios už žmones, kurie gina mus nuo ugnies pavojaus. O pietų pertrauką daug jurbarkiečių paskyrė prasmingai pramogai – aikštelėje prie Nemuno pareigūnai vaizdžiai pristatė gaisrų gesinimo mūsų mieste istoriją.

Jubiliejų sutiko atsinaujinę

Ugniagesių draugija Jurbarke įsteigta 1898-ųjų liepą. Gaisrų gesinimo tarnybos pavadinimas ir statusas per 120 metų ne kartą buvo keičiamas, o misija išliko nepakitusi, ją apibrėžia ugniagesių šūkis: „Artimui pagalba – Dievui garbė!“ Gaisrai šiandien gesinami jau kitaip, o ugniagesiai gelbėtojai, kaip ir anuomet, yra visuomenės pasitikėjimo reitingų viršūnėje.

Jubiliejinę šventę ugniagesiai pasitiko su naujovėmis – 2016 m. rugsėjo 1 d. Jurbarko priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba iš miesto centro persikėlė į naujas patalpas Dainių kaime, palikusi senąjį, 1925 m. pastatytą, gaisrinės namą.

Naujajame tarnybos viršininko kabinete kabo dailininko Zigmo Morlenco nutapyta senoji Jurbarko gaisrinė. „Man tas paveikslas svarbus, kaip ir tas pastatas, kuris čia pavaizduotas. Gaila buvo jį palikti. Po mūsų išsikraustymo jis stovi tuščias ir jau buvo nusiaubtas. Tikiuosi, kad jam bus surastas naujas šeimininkas“, – sako T. Statkus.

Tačiau emocijos emocijomis, o naujasis pastatas, kuriame anksčiau buvo elektros tinklai, – daug erdvesnis ir, jį pritaikius, darbo sąlygos priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai žymiai pagerėjo.

„Viskas keičiasi. Mums reikia geresnės ir didesnės technikos. Tie garažai ten jau buvo ir didinti, ir platinti, ir gilinti. Gavę naujausią automobilį 2015 m. turėjome daugiau kaip metrą pagilinti garažą. Kasėme. Jei būtume nekasę, automobilis būtų nukeliavęs į kitą rajoną“, – sako Tomas Statkus.

Be šio, naujausio, Jurbarko priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba dar turi 2008 ir 1978 m. laidos automobilines cisternas. Pastaroji – vokiečių padovanotas „Mercedes“ – sena, bet gerai tebetarnaujanti pagal paskirtį. Beje, garaže visi ugniagesių automobiliai atrodo kaip ką tik nuo konvejerio. Sugrįžus iš gaisro jie nuplaunami – dabar tarnyba turi ir savo plovyklą, ir nublizginami, nes, kaip šypsodamasis sakė pamainos vadas Ramūnas Dobilas, vyrai myli mašinas kaip moteris.

Garaže taip pat stovi automobilinis keltuvas, dvi gelbėjimo valtys ir cheminių įvykių likvidavimo priekaba – viskas sukomplektuota ir parengta taip, kad prireikus nedelsiant būtų išvykstama. O pareigūnai, pagal jiems priskirtą techniką, privalo turėti ne tik vairuotojo, bet ir laivavedžio pažymėjimą.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje.

Daugiau nuotraukų fotogalerijoje« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook