Balsavimas

Ar STT įtarimų sulaukę ir nuo pareigų nušalinti savivaldybės administracijos vadovai turėtų atsistatydinti?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Užteršto vandens detektyvas narpliotas du mėnesius

Užteršto vandens detektyvas narpliotas du mėnesius (1)

2019-08-09

Dar birželį Rutkiškiuose suskambo pavojaus varpai – dviejuose šuliniuose pasirodė fekalijomis užterštas vanduo. Redakciją pasiekė anoniminis laiškas, kuriame piktinamasi, kad kaime neįrengta nuotekų sistema. Tyrimo ėmėsi skundą dėl užteršto vandens gavęs Eržvilko seniūnas Gintaras Kasputis, pasitelkęs į pagalbą Aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnus. 

Planuose nenumatyta

Laiške redakcijai tikinama, kad Rutkiškių kaimo gyventojų Onos Ambrozaitienės ir Mockų šachtiniuose šuliniuose atsirado kanalizacijos nuotekų, o visas kaimas paliktas likimo valiai. „Įvairios komisijos ir tikrintojai vaikštinėja po tvartus ir tikrina, kaip auginamos kiaulės. Dar ir dušas turi būti. O pas mus, Rutkiškių gyvenvietėje, dar viskas nuo tarybinių laikų. Kai kurie jau turi vandenį, o nuotekomis nepasirūpinta“, – rašo anonimas. Pasak laiško autoriaus, pas žmones atvyksta neaiškūs prekeiviai, kurie su valdininkų palaiminimu nori „prastumti“ šulinius atliekoms surinkti. „Kas turi rašyti projektą ir kada įves bendrą kanalizaciją nuotekoms“? – klausiama laiške.

Tokį laišką galėtų parašyti bet kuris iš beveik 30 Jurbarko r. kaimų, kuriuose nėra nuotekų sistemos, gyventojų. Ir panašu, kad tikėtis, jog tokios sistemos greit atsiras ar iš viso atsiras, naivu. Pasak UAB „Jurbarko vandenys“ direktoriaus Dariaus Dragūnavičiaus, netgi regioninės politikos gaires numatančioje Baltojoje knygoje, galima įskaityti, kad investuoti į mažų kaimų infrastruktūrą neverta, o jų gyventojai turėtų burtis arčiau miestų. „Infrastruktūros plane nenumatoma įrengti nuotekų įrenginius Rutkiškiuose“, – sako D. Dragūnavičius.

Tai, kad nėra nuotekų sistemos, pasak D. Dragūnavičiaus, gyventojų neatleidžia nuo pareigos atsakingai tvarkyti susidarančias nuotekas. „Kiekvienas turi pasirūpinti individualiai. Puiku, jei kažkas siūlo įrangą, reikia viską tvarkyti civilizuotai. O nesitvarkantiems bus skiriamos baudos“, – mano bendrovės „Jurbarko vandenys“ direktorius. Bendrovė Rutkiškių kaime prižiūri vandens tiekimo sistemą ir turi 35 abonentus.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje.« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook