Valdžios darbotvarkėse lieka daug nežinomųjų

Valdžios darbotvarkėse lieka daug nežinomųjų (0)

2020-07-21

Savivaldybės vadovų darbotvarkės dažnai būna užpildytos standartinėmis frazėmis arba nieko nesakančiais įrašais apie darbinius susitikimus, o informacijos apie verslininkų ir kitų interesų turinčių asmenų vizitus jose nebūna. www.jurbarkas.lt

Liepos pradžioje „Transparency International“ Lietuvos skyrius (TILS) paskelbė studiją apie savivaldybių merų, jų pavaduotojų ir administracijų vadovų skelbiamas darbotvarkes. Antikorupcines iniciatyvas skatinanti, galimos korupcijos apraiškas fiksuojanti ir sąlygas jai atsirasti analizuojanti organizacija turi pastabų ir pasiūlymų savivaldybių vadovams, kad jų veikla būtų skaidresnė.

Darbotvarkės – laikinos

TILS peržiūrėjo, kokias darbotvarkes savivaldybių, asmeninėse svetainėse ir svetainėje www. manosusitikimai.lt 2019 m kovo 18 d.-2020 m. kovo 17 d. skelbė 194 Lietuvos savivaldybių merai, vicemerai ir administracijos direktoriai.

Šis laikotarpis – tai pirmieji 2019-2023 m. savivaldybių vadovų kadencijos metai. Savivaldybių merai skelbia arba nuolatinę, arba laikiną darbotvarkes.

Nuolatines darbotvarkes, leidžiančias matyti susitikimus nuo pat kadencijos pradžios, skelbia tik kas penktas meras – 13 iš 60. Nuolatines darbotvarkes taip pat skelbia kas septintas mero pavaduotojas – 10 iš 73 ir administracijos direktorius – 9 iš 61.

Dauguma merų ir kitų savivaldybių vadovų skelbia laikinas darbotvarkes, kuriose matomi tik einamosios dienos, savaitės ar mėnesio susitikimai.

Tokias darbotvarkes skelbia 41 meras iš 60, iš 134 peržiūrėtų vicemerų ir administracijos direktorių darbotvarkių laikinas skelbia pusė – 70. Trečdalis šios grandies vadovų, 45 iš 134, darbotvarkių iš viso neskelbia.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba užsisakę elektroninę versiją« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook